Істерика та шантаж - тактика Епіфанія Думенка та керівництва ПЦУ-СЦУ. «Ізолювати Філарета» будь-якою ціною

Істерика та шантаж - тактика Епіфанія Думенка та керівництва ПЦУ-СЦУ. «Ізолювати Філарета» будь-якою ціною
286348 ПЕРЕГЛЯДІВ

Істерика та шантаж - тактика Епіфанія Думенка та керівництва ПЦУ-СЦУ. «Ізолювати Філарета» будь-якою ціною. 

Як ми дізналися від представників Офісу Президента України та Апарату Верховної Ради, там уже втомилися від суцільних істерик і ультиматумів Епіфанія Думенка: «якщо буде на якомусь офіційному заході Патріарх Філарет, я не буду».

Як розповідають обізнані люди з оточення Епіфанія Думенка, в нього останнім часом загострився панічний страх і одночасно зросла ненависть до свого духовного батька. При одному слові «Філарет» у нього починається нервовий тік: смикається ліве око та рука. Цікаво, щодо митрополита УПЦ МП Онуфрія Березовського такої рекції не спостерігається... 

Саме ультиматумами Епіфанія пояснюється те, що Патріарх Філарет не був запрошений на нещодавнє відзначення 30-річчя Українського біблійного товариства (хоч Патріарх Філарет є четвертим в історіі перекладачем Біблії українською мовою), 25-річчя Всеукраїнської ради церков (хоч Патріарх Філарет є її засновником), на урочистості у парламенті з нагоди 25-річчя Конституції (хоч Патріарх Філарет зробив більше за всіх там присутніх для духовної і церковної незалежності нашої країни). Така ж ситуація і з дипломатичними прийомами.

Ми вирішили поцікавитися в організаторів заходів, чому складається така ганебна ситуація - ігнорування заслуженої для України людини, справжнього Героя України?

«Як лише ми готуємо запрошення, телефонують із митрополії ПЦУ та в категоричній формі нам ставлять ультиматум. Якщо хочете, щоб на заході був присутній митрополит Епіфаній, Патріарха Філарета там не повинно бути», - майже одноголосно описують ситуацію різні люди, причетні до проведення урочистих подій.

Такі ультиматуми від імені Епіфанія переважно озвучує Євстратій Зоря. Саме він починає ранок із обзвону чиновників і зняття інформаціі та просування потрібних йому месенжів. Особливо ця його активність збільшилася після їх початку дружби з главою Офіса Президента Андрієм Єрмаком, який став негласним куратором ПЦУ, сподіваючись через цю грецьку митрополію налагодити кращі контакти з Держдепом США.

«Вони там подуріли. Весь час торочать: лише Епіфаній, у жодному випадку, щоб не було Філарета. У Епіфанія вже якась манія з цього приводу. Боїться навіть зустрітися на дипломатичному прийомі зі своїм Патріархом і просто привітатися. А ще духовна ніби людина... Вже втомилися від ультиматумів: якщо Філарет буде, митрополита Епіфанія не буде. Постійно теж саме», - розповідають організатори заходів.

До цієї роботи зі створення ізоляціі Патріархові Філарету також підключено Міністерство закордонних справ України. Там уже не приховують, що єдиною для них конфесією є лише ПЦУ. Концепція така: для українців Патріарх не український Філарет із Києва, а грецький Варфоломій із Константинополя-Стамбула.

Розповідають, що є навіть спеціальна «вводна» записка-інструкція, розіслана профільним державним органам, де чиновникам роз‘яснюється, як варто нейтралізовувати вплив Патріарха Філарета та просувати виключно Епіфанія Думенка.

Більше того, як ми дізналися, в грецькій митрополії ПЦУ-СЦУ пильно моніторять усі контакти Патріарха Філарета. Якщо якась поважна людина приходить до Патріарха, то після того на неї виходять і обробляють: не варто спілкуватися зі старцем. Якщо особа не сприймає, то натякають про можливі проблеми. Дивно, але до цієї роботи залучаються і представників спецслужб, які ще з часів Порошенка чомусь вирішили, що треба боротися не з Московським патріархатом в Україні, а з Патріархом Філаретом і на цьрму заробляють погони. За контакти з СБУ у напрямку ізоляціі та знищення Філарета, як постаті, в ПЦУ відповідає черкаський митрополит Іван Яременко.

Особливо в ПЦУ переймаються тим, щоб якомога менше людей вітали Патріарха Філарета з днем народження, днем ангела, чи якимось ювілеєм. Абсурдно, але Епіфаній заборонив єпископату та духовенству вітати «почесного» Патріарха.

Розповідають, що митрополит Епіфаній якось у вузькому колі кинув фразу: «Він не помер він коронавірусу, ми його знищимо морально». До речі, Епіфаній ось уже два роки між своїх навіть не вимовляє слова «Патріарх Філарет», лише з ненавистю - «він».

Нагадаємо, що перше, що зробив Епіфаній після обрання в предстрятелі ПЦУ, то зняв портрет Патріарха Філарета зі свого кабінету та наказав познімати в Духовній академії та митрополії. Пізніше, за його вказівки, святі книги, перекладені Патріархом Філаретом українською мовою, повикидали, мов сміття. 

Жаль, що на тлі цієї ненависті, в ПЦУ лукаво говорять про «відкриту церкву» та «почесного патріарха», якому замість почестей створюють ізоляцію та дихають злістю. Навіть світські люди шоковані поведінкою глави ПЦУ та ненавистю до того, хто зробив його з нічого. Це шлях національної ганьби!

Михайло БЛАГОВОЙЧЕНКО

За Українську Церкву

Теги: ПЦУ , Патріарх Філарет,Філарет,Митрополит Епіфаній,Епіфаній,УПЦ

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео