Чиновники Минобороны и руководство ЗАО «Завод Кузница на Рыбацком» украли 476 млн гривен на закупке катеров для армии Украины

Чиновники Минобороны и руководство ЗАО «Завод Кузница на Рыбацком» украли 476 млн гривен на закупке катеров для армии Украины
281327 ПЕРЕГЛЯДІВ

Бывшие высокопоставленные чиновники Министерства обороны и руководители предприятий — исполнителей оборонного заказа, при выполнении контрактов на изготовление вооружения и военной техники, нанесли ущерб государству на сумму свыше 476 млн гривен. Об этом сообщает Офис Генерального прокурора.

Отмечается, в 2016 году в государственный оборонный заказ было включено потребность ВМС Украины в строительстве двух десантно-штурмовых катеров проекта «Кентавр» для доставки подразделений морской пехоты.

По данным следствия, в 2016 — 2018 году бывший заместитель Министра обороны Украины, действуя умышленно в условиях особого периода, обеспечил подписание государственного контракта с ОАО «Завод Ленинская Кузница», а в дальнейшем ЗАО «Завод Кузница на Рыбацком».

При этом участники преступной схемы осознавали невозможность завода выполнить условия контракта и построить в установленные сроки, до конца 2017 года года, десантно-штурмовые катера проекта «Кентавр». При этом, благодаря дополнению к договору, они получили авансовый платеж.

В дальнейшем подрядчик изготовил проекты другого катера «Кентавр-ЛК», что привело к невозможности их использования из-за несоответствия техническим условиям.

Такие действия привели к невыполнению государственного оборонного заказа по обеспечению подразделений ВМС Украины боевыми катерами и нанесли ущерб государству на 443 млн гривен.

Кроме того, заместитель Министра обороны Украины, при пособничестве директора Департамента военно-технической политики, развития вооружения и военной техники обеспечил в 2017 году закупку для нужд ВСУ у дочернего предприятия «Автосборочный завод № 2» АО «Автомобильная компания «Богдан Моторс» 100 санитарных автомобилей «Богдан 2251», эксплуатация которых по прямому функциональному назначению в ВСУ в качестве базовых санитарных автомобилей невозможна. Этими действиями государству причинен ущерб на сумму свыше 32 млн гривен.

Бывшему заместителю Министра обороны Украины, генерал-лейтенанту и одному из директоров Департамента военно-технической политики, развития вооружения и военной техники Министерства обороны Украины, сообщили о подозрении по ч. 4 ст. 426-1 УК.  Руководителю департамента военно-технической политики, развития вооружения и военной техники МОУ – по ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1 УК. Директору ЗАО «Завод Кузница на Рыбацком» — по ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст . 426-1, ч. 2 ст. 192 УК.

Отметим, ЗАО «Завод Кузница на Рыбацком» по состоянию на 2017 год принадлежал тогда действующему президенту Украины Петру Порошенку.

368.media

Теги: Завод Кузница на Рыбацком,Завод Ленинская Кузница, Петр Порошенко,Минобороны ,чиновники ,ВМС Украины,катера

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео