Як фірма члена виконкому Романа Солов'я отримує бюджетні гроші на озеленення Івано-Франківська через підставних осіб

Як фірма члена виконкому Романа Солов'я отримує бюджетні гроші на озеленення Івано-Франківська через підставних осіб
31996 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міський департамент благоустрою в Івано-Франківську у травні поточного року трьома угодами на майже 2 млн грн замовив у місцевої підприємиці Уляни Сочавської послуги озеленення. За ці гроші вона доглядатиме за клумбами міста, висаджуватиме багаторічні та однорічні квіти й кущі, стригтиме та підживлюватиме рослини.

Нічого особливого — такі тендери навесні проводять у всіх великих містах. Але в Івано-Франківську, як виявилось, місто не платить за озеленення безпосереднім виконавцям  —  Сочавська лише виконує роль ширми, за якою стоїть інша бізнес-структура – ПАТ «Зелене господарство». Про компанію детальніше розповімо згодом.

Фірма належить до компанії з групи родини Солов’їв. Ключовими фігурами в групі є брати Роман та Юрій Солов’ї. Останній раніше був доволі відомим політиком і нардепом від Блоку Петра Порошенка 8 скликання. Натомість Роман Соловей займався бізнесом. Торік безуспішно балотувався до Івано-Франківської міськради від УДАРу, але з квітня 2021 року став членом виконкому міськради на громадських засадах.

Зліва – Юрій Соловей, Справа – Роман Соловей. Використано фото: Galka і сторінка у Facebook

Фіктивні конкуренти

Приватною підприємицею 32-річна Уляна Сочавська зареєстрована з 2014 року. З того часу її основними замовниками є структури Івано-Франківської міськради, які загалом віддали їй підрядів на понад вісім млн грн. При цьому перемогу на відкритих торгах їй забезпечували не бездоганні документи та досвід, а … технічні учасники.

До прикладу на торгах у травні її єдиним конкурентом було ТОВ «Шляхбуд-Лім». Ця компанія займається ремонтом доріг, і ніколи не отримувала підряди на озеленення, вона просто забезпечувала необхідну присутність двох учасників. Спосіб класичний – надати неповний пакет документів і програти.

Поява саме цієї компанії не випадкова. Раніше «Шляхбуд-Лім» належало Ігореві Лучку, а зараз Ростиславу Мокловичу. Саме Лучко раніше мав господарські стосунки з Уляною Сочавською — надавав їй в оренду автомобілі, а потім в 2020-му уклав із нею нові договори на оренду транспорту.

Ми намагались сконтактуватись із керівництвом цієї компанії, однак за їхнім номером чоловік, який не представився, повідомив: власник фірми відсутній, і вони не збираються спілкуватись із журналістами.

Офіційного власника «Шляхбуд-Лім» Ростислава Мокловича медіа пов’язують із компаніями Юрія Солов’я. Два працівники цієї фірми були помічниками Юрія Солов’я під час його депутатства у Верховній Раді. Це — Олександр Ідзьо (на платній основі) та Володимир Стефанків (на громадських засадах).

Співачка з квітника

Раніше у Сочавської був ще один конкурент – ПАТ «Зелене господарство». Контрольним пакетом акцій товариства володіла територіальна громада міста Івано-Франківська. Згодом компанію продали, й 85,6% підприємства тепер належить Романові Солов’ю.

Саме «Зелене господарство» стало постачальником «досвіду» Уляни Сочавської в потрібних послугах. У них вона орендує автомобілі і приміщення, а раніше змагалась з ними на тендерах.

І робила це не надто чесно – вона і її конкурент «Зелене господарство» готували документи на одній техніці та припускались однакових помилок, хоча тендерний комітет завбачливо надавав учасникам зразок документів.

Документи конкурентів із однаковими плямами (відкрийте у новому вікні, щоб роздивитись ближче)

Ми провели маленький експеримент: зателефонували Уляні Сочавській нібито із замовленням на висадку квітів. Проте скерувала нас за іншим номером телефону.

«Це буде людина від мене, яка цим займається»,  — відповіла підприємиця і надала нам номер телефону 099 200 35 44.

Людиною від Уляни Сочавської виявився Роман Кукурудз — заступник директора ПАТ «Зелене господарство». Точніше, як запевнив і Роман Кукурудз, і його екс-керівник, він вже там не працює. 

«Я такі послуги не виконую (озелення, висадка квітів тощо – ред.). З Уляною Сочавською я знайомий давно, може, вона подумала, що я працюю. Зараз я не займаюсь озелененням», – повідомив він.

А ще цей номер раніше вказували як контактний, коли «Зелене господарство» шукало працівників на роботу. Ще один номер із цього оголошення (0674370758) тепер вказаний в усіх трьох угодах як контактний Сочавської. Саме з цього номеру журналістові редакції і передзвонював Кукурудз.

Оголошення публікував Ярослав Дарвай, директор «Зеленого господарства». А його дружина Христина Дарвай виявилась різноробочою у Сочавської. Хоча навряд чи вона прополює бур’яни на івано-франківських клумбах, — вона розпочала кар’єру як співачка та має свою вокальну студію

Різноробоча співачка балотувалась від партії «УДАР» до Івано-Франківської міської ради на місцевих виборах 2020 року. Місцем праці зазначала роботу у приватної підприємиці Уляни Сочавської.

Сама Уляна Сочавська підтвердила, що Христина Дарвай працює в неї, але відмовилась пояснити спільність документів із ПАТ «Зелене господарство». Та й про оренду їхньої техніки, оскільки це «не телефонна розмова». Навіть попросила продублювати питання на електронну пошту, але відповіді ми не отримали.

Не захотіла говорити про свою роботу і співачка Христина Дарвай. Після запитань сказала, що зайнята на роботі та перервала зв’язок. А тому ми так і не дізнались, чи їй завадила поспілкуватись робота у вокальній студії, чи висадка квітів на клумбі.

Директор «Зеленого господарства» Ярослав Дарвай сказав, що може відповідати тільки за себе, а не за дружину, тому нічого нового про місце праці дружини не розповів. Факт змови він заперечив, як і будь-які інші зв’язки з Уляною Сочавською. 

Солов’їний бізнес  

Юрій Соловей зараз є директором в ГО «Інститут європейської політики». Громадська організація покликана готувати фахових управлінців. На першій сесії програми «Професійний політик» зараз навчаються чимало вищезгаданих осіб. Це і колишні помічники з «Шляхбуд – Лім» — Олександр Ідзьо та Ростислав Моклович, та подружжя Дарваїв —  Христина та Ярослав.

Навчання проходить в місцевому «Рейкарц Парк Готель», співвласником якого є Роман Соловей, який також відомий в місті забудовник та бенефіціар «Зеленого господарства».

Найбільш відомий він саме через скандал з цим готелем, що тягнеться ще з 2017 року, коли його звинуватили у захопленні землі поблизу із ділянкою, яка належить його фірмі ТОВ «ВРС ЛТД». Фірма будувала апарт-готель і захопила ще частину комунальної землі.

Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області намагалось через суд стягнути за це з фірми штраф в 68,9 тис. грн. Але суди були на боці забудовника. Зараз фірма ще намагається стягнути з Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області витрати за юридичні послуги.

А ПАТ «Зелене господарство» має регулярні проблеми із виплатою податків. Згідно з YouControl, станом на початок травня сума податкового боргу товариства сягнула майже 4,8 млн грн.

Судові справи про податкові заборгованості починаються ще в 2016 році, а суми поступово збільшувались. У 2019 році підприємство навіть звернулось до суду про порушення справи про банкрутство, а майно компанії арбітражні керуючі виставляли на Prozorro.Sale (аукціон не відбувся). 

Згідно з останньою ухвалою в судовій справі, у лютому 2021-го, строк санації товариства продовжили до кінця червня цього року. Попри наявні борги, товариство продовжувало й далі брати участь в закупівлях. І навіть отримувати замовлення – у 2020 році «Зелене господарство» Романа Солов’я, за даними YouControl, підписало договорів на 4 млн грн. 

lviv.nashigroshi.org

Теги: УДАР,Украина,Україна,Уляна Сочавська,Сочавська,Івано-Франківськ, Івано-Франківська область,ПАТ «Зелене господарство»,ПАТ Зелене господарство,Зелене господарство,ПАТ,Блок Петра Порошенка,БПП, Петро Порошенко,Порошенко,Петр Порошенко Википедия,Роман Соловей,Соловей,Юрій Соловей, ТОВ «Шляхбуд-Лім», ТОВ Шляхбуд-Лім,Шляхбуд-Лім,ТОВ,Ростислав Моклович,Моклович,Лучко ,Ігор Лучко , Верховна Рада,Верховна Рада України, Верховная Рада,Верховная Рада Украины,Роман Кукурудз,Кукурудз,Ярослав Дарвай,Дарвай,Христина Дарвай,ГО «Інститут європейської політики»,ГО Інститут європейської політики,Інститут європейської політики,ГО,Шляхбуд – Лім,Олександр Ідзьо,Ідзьо,Рейкарц Парк Готель,ТОВ «ВРС ЛТД»,ТОВ ВРС ЛТД,ВРС ЛТД
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео