Харківський фармацевтичний монополіст знову вдався до патентного тролінгу і закидає суди позовами – ЗМІ

Харківський фармацевтичний монополіст знову вдався до патентного тролінгу і закидає суди позовами – ЗМІ
344595 ПЕРЕГЛЯДІВ

10-11 червня 2021 року ТОВ «Реал-Право» подало до Харківського окружного адміністративного суду 10 ідентичних позовів до Державної митної служби України.

10-11 червня 2021 року ТОВ «Реал-Право» подало до Харківського окружного адміністративного суду 10 ідентичних позовів до Державної митної служби України. Про це йдеться у матеріалі харківського ресурсу «Справжня варта».

Згідно Єдиному реєстру судових рішень, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору визначено ТОВ «Діатом».

На 16 червня 8 із 10 суддів відмовилися розглядати цю справу, повернувши матеріали позивачу, як зазначається у матеріалі. Як повідомляє офіційний веб-сайт «Судова влада», ТОВ "Реал-Право" у поданих позовах просить: 

  • визнати незаконними дії Державної митної служби України щодо митного оформлення ТОВ "Діатом" лікарського засобу виробництва Русан Фарма Лтд. (Індія), а саме: "Фенстуд" (розчин для ін`єкцій, 50 мкг/мл);
  • зобов`язати Державну митну службу України прийняти рішення про відмову у митному оформленні ТОВ "Діатом" вищезазначеного лікарського засобу (реєстраційне посвідчення №UA/17919/01/01), а також низки інших препаратів АТ "Калцекс" (Латвія), зокрема: "Диазепекс" (розчин для ін`єкцій, реєстраційне посвідчення №UA/15321/02/01), "Диазепекс" (таблетки, реєстраційне посвідчення №UA/15321/01/01), "Фентаніл Калцекс" (розчин для ін`єкцій, реєстраційне посвідчення №UA/15322/01/01), "Промадол Калцекс" (розчин для ін`єкцій, реєстраційне посвідчення №UA/15324/01/01), "Морфін Калцекс" (розчин для ін`єкцій, реєстраційне посвідчення №UA/15323/01/01).

За відомостями з відкритих джерел, компанія «Реал-Право» зареєстрована у місті Харкові за адресою: вул. Матросова, буд. 10-А, кв. 17 та спеціалізується на наданні правових послуг. Засновником компанії є такий собі Роман Вікторович Чернуха. Втім, серед кінцевих бенефіціарів цієї справи – харківське ТОВ «Здоров'я народу».

Наприклад, той самий Чернуха змінив у квітні 2019 року на посту керівника ТОВ "Юрпромінвест" (зареєстрованого по тій самій адресі на Матросова-10а, що і "Реал-Право", код ЄДРПОУ 38160775) Жоравовича Дмитра Олексійовича. За два місяці, подаючи декларацію на посаду начальника управління Північно-східного міжрегіонального територіального управління Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Дмитро Жоравович показав, що останнім часом він працював у Благодійному фонді Олександра Доровського «Здоров'я» (за даними НАЗК). Останній (як зазначає «Депо.Харків»разом з російським екс-сенатором Олександром Шишкіним) є бенефіціаром та беспосереднім керівником фармкорпорації «Здоров'я» (до складу якої входить також і ТОВ «Здоров'я народу»). До речі, саме Жоравович до листопада 2017 року був головою релігійної громади храму Жон-Мироносиць УПЦ МП в центрі Харкова, будівництво якого, як пише «Деловая столица», профінансував російський бізнесмен О. Шишкін.

Підприємство Доровського і Шишкінаяк зазначається у матеріалі, двома роками раніше абсолютно за аналогічною схемою вже блокувало вихід на ринок України імпортних лікарських засобів, зокрема й сильнодіючих знеболіваюючих фармпрепаратів, що призначаються при лікуванні коронавірусної хвороби COVID-19.  

Так, наприкінці 2017 року «Здоров'я народу» зареєструвало за собою патенти на лікарські засоби, аналогічні тим, які виробляє і постачає в Україну латвійське АТ «Калцекс»: «Морфін», «Диазепам», «Промедол» і «Фентаніл». Далі була застосована типова «схема»: яку харківський фармацевтичний монополіст використовував у конкурентній боротьбі з Борщагівським хімфармзаводом (2013-16 рр.), німецькою компанією Berlin-Chemie (2013-17) та швейцарською Novartis AG (2016-17).

У всіх трьох випадках українські суди визнали псевдопатенти «Здоров'я народу» на препарати – аналоги недійсними.

Внаслідок заявлених харківським монополістом «прав» на препарати-аналоги продукції АТ «Калцекс» вони були внесені до Митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності. Внаслідок цього, поставлена українському дистриб'ютору «Діатом» литовська продукція ​​була заблокована до ввезення на митниці. Незважаючи вже на прямі санкції за зловживання правами, які прописані в процесуальних кодексах, суди спокійно сприймають те, що «Здоров'я народу» закидає їх позовами до одних і тих же відповідачів з аналогічним предметом спору і з аналогічних підстав. Так, до Господарського суду Харківської області тоді було подано 14 (!) аналогічних позовів, до Харківського окружного адміністративного суду — 11, а в Московський райсуд Харкова — 5.

За словами правників, «бомбування» судів позовами — один з найбільш зручних інструментів для того, щоб забезпечити потрапляння справи, врешті-решт, до «потрібного» судді. У юридичному середовищі така тактика називається «барабаном»: інші позови, що потрапили «не туди», потім відгукуються.

Як стало відомо, ТОВ "Діатом" вже звернулося до правоохоронних органів м.Харкова, заявивши про кримінальне порушення з боку ТОВ "Реал-Право" за ст. 206 КК України (карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років). Зокрема, у поданні до ГУ Нацполіції України в Харківській області йдеться про блокування останнім господарської діяльності ТОВ "Діатом", зловживання товариством "Реал-Право" правами інтелектуальної власності та намагання втрутитись у роботу автоматизованої системи документообігу суду в частині визначення його складу. 

sud.ua

Теги: ТОВ Здоров'я народу,Роман Вікторович Чернуха,Здоровье,ООО Реал-Право,Жоравович Дмитро Олексійович,Олександр Шишкін

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео