Секретний план тотальної забудови Вінниці провалився - Мінкульт не погодив перетворення центру у багатоповерхівки

Секретний план тотальної забудови Вінниці провалився - Мінкульт не погодив перетворення центру у багатоповерхівки
28579 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вінницька влада подала до МінКульту своє бачення історико-архітектурного розвитку міста. Із можливістю забудувати центр висотками, відсутніми історичними ареалами та прогалинами там, де потрібні археологічні дослідження. Думали, прокатить. Але не сталося, як гадалося. План, на який місцева влада витратила майже мільйон бюджетних гривень, наукова рада визнала нікчемним.

Вінницькій міській раді не погодили її бачення історико-архітектурного опорного плану міста. На засіданні Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України, яке відбулося 16 червня, презентований вінницькою владою план через низку зауважень документацію Вінницькій міській раді не погодили. Зокрема, у комісії виникли питання щодо відсутності обмежень етажності поблизу історичних пам’яток, пропажі цілого історичного ареалу Замостя та відсутності планів щодо археологічних розкопок на острові Фестивальний. Про це йдеться у протоколі засідання ради.

У Мінкульті надали цілу низку рекомендацій, як потрібно врахувати  перед затвердженням плану. А саме, “науково-проектну документацію з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини доопрацювати в робочому порядку в частині визначення меж і режимів використання територій зон охорони Костелу Монастиря Ієзуїтів, а також встановлення зони охорони археологічного культурного шару на території Фестивального острова (де зберігся культурний шар XIII ст.), актуалізувати роботу (привести у відповідність до вимог чинної нормативної бази)”.

Також науковців збентежило, що Вінницька міська рада хоче погоджувати з Мінкультом забудову в історичному центрі тільки тоді, коли міська рада або Вінницька ОДА сама подасть таке клопотання та відсутність обмежень  граничної висоти забудови навколо монастиря Ієзуїтів до 9-11 м.Що викликає здивування так це те, що  у документі багато граматичних помилок та відсутні навіть посилання на джерела, з якими працювали автори документу.


Крім того, майже відсутні окремі частини документу, які б мали бути детально розроблені і описані.


Також міська влада не визначила навіть площу центрального історичного ареалу, а з мапи зник цілий Замостянський історичний ареал.

Ще у березні минулого року Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради уклав угоду з Українським державним інститутом культурної спадщини на розробку історико-архітектурного опорного плану м. Вінниця на суму 950 тисяч гривень.

І хоча на засіданні були присутні представники міської ради, і Мінкульт мав затвердити головний документ, яким має бути врегульовано подальша доля усіх культурних пам’яток Вінниці, зараз місцева влада у відповідь на наш запит стверджує, що документ в очі не бачила. 


Отже, громада Вінниці так і не дізнається, що чекає на історичні будівлі, пам’ятки археології у Вінниці у майбутньому і не зможе відреагувати завчасно, якщо міська рада вчергове дасть дозвіл зруйнувати чи забудувати якусь історичну пам’ятку.

deputaty.in.ua

Теги: Вінницька міська рада,Міністерство культури,Вінницька ОДА,культурні пам’ятки Вінниці, Вінниця,Мінкульт ,Костел Монастиря Ієзуїтів,Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради,Украина,Україна,Вінниця,Винница
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео