“Нам треба мати абсолютну віру в Бога і не сумніватися”, – Патріарх Філарет

“Нам треба мати абсолютну віру в Бога і не сумніватися”, – Патріарх Філарет
28186 ПЕРЕГЛЯДІВ

18 липня 2021 року, у неділю 4-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час Божественної літургії Патріарх виголосив проповідь на тему євангельського читання:

«В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри!

Тільки що ми прослухали уривок із Євангелія від Матфея, де говориться про те, що один сотник, а це означає, що це язичник, який не був юдеєм і не вірив в істинного Бога, але чув про Ісуса Христа, що Він зціляє всякі хвороби і воскрешає мертвих. І тому, у нього пробудилась віра в Нього – в Ісуса Христа. Не як в людину, а пробудилась віра, як у Бога. І тому, коли Христос казав, що «Я прийду і зцілю твого слугу», то сотник каже «Не треба цього робити, достатньо того, щоб Ти сказав слово і одужає мій слуга». І коли Господь Ісус Христос почув таке, то сказав: «І в Ізраїлі я не знайшов такої віри, як в цього язичника сотника», тому і сказав сотнику «йди, і як вірував, так і буде» і зцілився його слуга.

Про що хоче сказати нам це Євангельське читання? Про те, що треба мати віру в Бога абсолютну, тобто ні в чому не сумніватися, бо для Бога немає нічого неможливого. Уявіть собі, Той, Хто сотворив цей світ із нічого, одним словом, при чому миттєво, цей Бог не може воскресити мертвого чи зцілити хворобу? Подумайте, Творець всього хіба не може зцілити якусь хворобу? Може! І треба в це абсолютно вірити. Але, коли стосується віри, то віра, дорогі браття і сестри, у нас різна. Різна по своїй силі, бо і Христос визнав, що віра в людей буває різна. От сказав: «І в Ізраїлі я не знайшов такої віри, як в цього язичника сотника». І ми зараз віримо, що існує Бог? Віримо. Але віра наша різна. Один вірить, що від Бога все залежить, а другий думає «Бог є на Небесах, керує, але все залежить від нас – людей». Правильно це чи не правильно? Не правильно, тому що Бог, Який створив цей світ не залишив його і Він керує цим світом.

Ось взяти, наприклад, сьогоднішній день – коронавірус. Від Бога залежить чи від людей? Люди створили цю епідемію. Але створити могли, а щоб розповсюдити цю хворобу по всьому світу – люди не могли, якби Бог не попустив їм. А Бог попустив, щоб миттєво ця хвороба охопила весь світ. Оце означає, що Бог і донині керує світом і не тільки світом, а керує кожним із нас. Не думайте, що ви самі обираєте образ свого життя, свої дії. Так, багато залежить від самої людини, це безсумнівно, але це якщо Бог благословить, тому що основне залежить від Бога: допустить чи попустить Бог – буде, не допустить – не буде. Коронавірус попустив – і розповсюдився по всьому світу, а якби Бог не допустив, то люди і створили цю хворобу, але вона б не розповсюдилась. А чому Господь допустив? А допустив для того, щоб нас грішників навернути до себе, бо ми звертаємось до Бога тільки тоді, коли нам тяжко і ніхто не може допомогти, от тоді ми звертаємось до Бога: «Боже, допоможи», а чому ти раніше не звертався до Бога? Думав, що ти все можеш. Виходить, що не все ти можеш. Можеш багато чого, але з благословення і з попущення Божого. А без Бога людина не може нічого створити.

Ось взяти навіть перших людей Адама і Єву. Згрішили вони, порушивши заповідь? Міг Бог не допустити цього? Міг, але допустив. Чому допустив? А тому, що не хотів порушувати свободу людини. Бог дав людині свободу: вибирай добро або зло. І ось Адам і Єва вибрали зло, а не вибрали добро. Бог сказав «не їж – помрете». А диявол каже «їжте – станете богами». І перед Адамом і Євою виник вибір: кого послухати? Бога чи диявола? І послухали диявола. А чому диявола? А тому, що він обіцяв, що людина стане богом. А Бог сказав: помрете, якщо порушите. То хто правий? Бог чи диявол? Бог сказав – помрете, і померли Адам і Єва і люди донині помирають. А той, хто сказав «будете, як боги», то стали ті, які послухали диявола богами? Ні, не стали Адам і Єва богами, а були вигнані із раю. І стали страждати і померли. Тому, нам треба вірити Богові абсолютно. Те, що сказав Господь – це є істина. І як Він сказав – так і буде. А те, що говорить людина або диявол через злих духів, через навіювання на свідомість людини – все це неправда, яка спокушає людей до порушення заповідей Божих.

Тому, треба мати віру, яку похвалив Господь Ісус Христос сказавши, що «і в Ізраїлі такої віри Я не знайшов, як в цьому сотникові». Нехай Господь наш Ісус Христос допомагає нам Своєю Божественною благодаттю мати таку віру. Якщо будемо мати таку віру, то нам в земному житті нічого не страшно, абсолютно нічого, ні страждання, ні смерть – нічого. Тому, що коли страждання Господь попускає, то Він дає і силу перенести ці страждання. А коли попускає смерть, то дає блаженне вічне життя. І тому, святі мученики з радістю йшли на смерть. Чому з радістю? А тому, що знали, що вони після смерті будуть блаженствувати. І радість викликає у них те блаженство, яке вони отримають після смерті.

Нехай Господь наш Ісус Христос укріпляє в нас таку віру, щоб ми нічого в житті не боялись, виконували заповіді Божі і йшли до вічного блаженного життя» – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світі від пандемії коронавірусу.

cerkva.info

Теги: Патріарх Філарет,Філарет ,УПЦ,Українська Православна Церква,Украина,Україна,Філарет,Патріарх, Святійший Патріарх Філарет,ПЦУ , Патріарх Філарет,Митрополит Епіфаній,Епіфаній,Митрополит Епіфаній ,Митрополит Епіфаній Думенко,Митрополит Епіфаній (Думенко),Митрополит ,Епіфаній Думенко,Епіфаній (Думенко),Епіфаній ,Думенко,Православна Церква України,Православна Церква ,ПЦУ,Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Епіфаній,УПЦ Київського патріархату,УПЦ , Православна церква України,Филарет,Патриарх Филарет,ПЦУ-СЦУ,СЦУ,ОП,ОПУ
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео