Петро Ілліч Гаман – найтоксичніший хабарник в Україні

Петро Ілліч Гаман – найтоксичніший хабарник в Україні
22094 ПЕРЕГЛЯДІВ

7 липня у Вільнюсі держсекретар США Ентоні Блінкен вкотре проголосив, що реформа судочинства і боротьба з корупцією нарешті повинні стати пріоритетами політики української держави. Всі ми про це знаємо, але виникає логічне питання: до чого тут черкаський хабарник Петро Гаман? Насправді, зв’язок тут є, причому прямий.

Подейкують, що тепер в американському посольстві українським можновладцям показують особливу «книжку» («файл») – такий собі дайджест судових процесів з очевидними ознаками правового нігілізму і корупції. (Вочевидь, соросята постаралися зібрати для своїх патронів відповідні матеріали). Так от судова справа колишнього голови Черкаського держкомзема П.Гамана, спійманого на хабарі ще в 2014-му році, там теж фігурує. Продемонструвати американський документ ми, звичайно, не маємо можливості, але докази «міжнародного розголосу» справи Гамана у нас є. До того ж тепер в юридичній спільноті України саме вона слугує свого роду зразком повного занепаду вітчизняного судочинства, її розбирають в науково-юридичних дослідженнях і починають розглядати як прецедент для винесення в майбутньому судових рішень за аналогічним складом злочину.

Для тих, хто ще не знайомий зі справою Гамана, коротко нагадаємо перебіг подій. Петро Гаман, колишній депутат дрогобицької райради, колишній 1-й зам черкаського губернатора по квоті президента В.Ющенка, а з 2013-го року очільник Держкомзема Черкаської області за призначенням Януковича, весною 2014-го року був взятий на гарячому співробітниками СБУ підчас отримання хабаря від фермерів у розмірі 57 т. дол. США готівкою.

Здавалося б, за таких обставин – задокументоване затримання підчас отримання хабаря — у корупціонера Гамана немає жодного шансу уникнути покарання, але… На подив звинувачення Соснівський районний суд м. Черкаси перекваліфікував злочин Гамана — хабарництво в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 368 КК України), яке карається ув’язненням на строк до 12 років з позбавленням права обіймати державні посади на строк до 3 років та конфіскацією майна, — на… дрібне шахрайство (5 років умовно). Під оплески всіх злодіїв України Гаман був звільнений в залі суду. Але на цьому юридичний цирк не припинився. В 2017-му році Апеляційний суд Черкаської обл. взагалі постановив закрити справу Гамана … у зв’язку з відсутністю складу злочину (!). Правовий абсурд був настільки очевидний, що прокуратура закономірно подала касаційну скаргу. Справа пішла на касацію у Верховний Суд, який постановив повернути її на новий розгляд до Черкаського апеляційного суду з вимогою дати корупційним діям Гамана належну правову оцінку. Але той проігнорував вимоги касації і вдруге виправдав злодія, обравши гроші замість правосуддя. Проте навесні 2021 року судді 3-ї антикорупційної палати Верховного Суду на шматки порвали виправдувальний вирок черкаської апеляції, згодом до їхньої ухвали приєднався і Кіровоградський апеляційний суд, який і повернув кримінальну справу з обвинувачення П.Гамана у хабарництві в особливо крупних розмірах до першої інстанції.

І це закономірно, адже Петро Гаман і його кримінальні справи стали сьогодні настільки токсичними, що ніхто ні за які хабарі не хоче уляпатися в цю купу корупційного лайна.

Річ у тім, що дехто з «поважних юристів», які всі ці роки «допомагали» нашому герою в боротьбі з правосуддям, вже поплатилися кар’єрою чи перебувають під слідством. Так на з’їзді суддів, що відбувся в березні 2021 року, повз посади члена Вищої ради правосуддя пролетів колишній суддя Вищого адміністративного суду України, а потім член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимир Бутенко. А саме цим прізвищем так хизувався Петро Гаман, називав Бутенко власною суддівською «кришею», яка мовляв в українських судах може викрутити все що завгодно. Але часи змінюються. Кришування корупційних оборудок Гамана набуло розголосу та дійшло аж до посольства ЄС в Україні. Це привело пана Бутенко до катастрофічних втрат. Пенсіонер Бутенко сьогодні вже нікому не потрібний. І «гаман» у поміч всім хабарникам від юстиції, які і надалі намагатимуться заробляти гроші на таких брудних справах.

До того ж, поки черкаські судді вкотре міркують, чи варто брати на лапу від вкрай токсичного Гамана, НАБУ вже зацікавилося його прізвищем у зв’язку з іншими кримінальними епізодами, пов’язаними з Міністерством у справах ветеранів України за статтями про розкрадання державних коштів в особливо великому розмірі і незаконне збагачення.

Хабарник – він завжди хабарник. Свиня багнюку знайде. Поки українські суди вирішували, що робити з черкаським злочином Петра Гамана, він, мотаючи строк умовного покарання, не знайшов нічого кращого, як вкрасти державні гроші, але тепер вже на рідній Львівщині.

Як відомо, в Україні діє низка державних програм допомоги учасникам АТО. Для таких людей без сорому і честі як Гаман вони стали прекрасним джерелом незаконного збагачення. Йдеться про санаторій «Карпатські зорі» (Дрогобицький район, село Модричі), який ще в 2017 році опинився у центрі скандалу навколо державних тендерів, під час яких Міністерства у справах ветеранів Украйни обирало санаторно-лікувальні заклади для наших воїнів та їх родин.

Історія про те, як Гаман із завхоза «Карпатських зорь» перетворився на директора і хазяїна, як зруйнував цю курортну перлину України, як привласнив банківський кредит, взятий на реконструкцію, — це окрема цікава тема. В даному ж випадку мова про те, як в 2016-2017 рр., отримавши на реабілітацію українських вояків і їхніх дітей більше 40 мільйонів грн, володар «Карпатських зорь» звітував перед Міністерством про сотні оздоровлених «мертвих душ», а реальних людей годував «з помийки» і дотримував в умовах, радше схожих на «концтабір». Всі ці визначення взяті з відгуків людей, які скористалися «гостинністю» пана Гамана і його молодої дружини. Вони спробували шукати правду у Дрогобичі і Львові та, як з’ясувалося, марно. Справа була зам’ята. Сам Гаман, у властивій йому манері хизуючись номенклатурними зв’язками, стверджував, що всі його кримінальні оборудки «порішає» впливовій у Львівській області клан Дунасів. Цікаво, чи згодні з цим екс миколаївський прокурор і екс-очільник кадрового департаменту тодішньої генеральної прокуратури Тарас Дунас та його брат Юрій, який фігурує серед співвласників «Карпатських зорь», чи Петро Ілліч як завжди бреше?

Сьогодні є всі підстави вважати, що і цей ганебний епізод з кримінальної біографії пана Гамана також отримає належну правову оцінку, причому найближчим часом. Дехто із поплічників Гамана в Міністерстві у справах ветеранів Украйни вже сидять під слідством, а сам він фігурує у відповідних кримінальних справах. Як ми вже зазначили, привласненням державних коштів в «Карпатських зорях» зацікавилося НАБУ і внесла цей епізод у план розслідувань. І це лише початок. Ми так вважаємо і тому, що сподіваємося на успіхи команди Володимира Зеленського у боротьбі з корупцію, і тому, що сама постать Петра Гамана як її уособлення, токсичність справ, пов’язаних з його ім’ям, серед правоохоронців, вимагають від слідчих, прокурорів і суддів зразково-показових дій і рішень. Ми не заздримо робітникам компетентних органів і юстиції, які в такій ситуації погодяться взяти від нього хабаря. Нехай порадяться щодо цього з паном Бутенко.

Можна висувати багато претензій до американців за їх втручання в українські справи, але хоча б в одному їхні вимоги до нашої влади сходяться з інтересами українського суспільства: хабарники і шахраї повинні сидіти за гратами.

ОРД”

Теги: Украина,Петро Ілліч Гаман,Петро Гаман,Гаман,Україна,Вільнюс,держсекретар США Ентоні Блінкен,США Ентоні Блінкен,США, Ентоні Блінкен, Блінкен,Сполучені Штати,Сполучені Штати Америки,Америка, Соединенные Штаты,Соединенные Штаты Америки,хабарник,хабарник Гаман,хабарник Петро Гаман,Віктор Ющенко,Віктор Ющенко Вікіпедія,Хабар, Черкасская область , Черкаська область,Черкассы,СБУ, СБ Украины, СБ України, Служба Безпеки України,Служба безпеки,Служба безопасности,Служба безопасности Украины,Верховний Суд,Верховний суд України,ВС,ВСУ,Вищий адміністративний суд України,Вищий адміністративний суд,Вища кваліфікаційна комісія суддів,Вища кваліфікаційна комісія суддів України,ВККС,ЄС,Бутенко,НАБУ,Міністерство у справах ветеранів України,АТО,санаторій «Карпатські зорі»
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео