СБУ повідомила 1294 підозри у корупційних злочинах за півтора роки

СБУ повідомила 1294 підозри у корупційних злочинах за півтора роки
1814 ПЕРЕГЛЯДІВ

За результатами роботи СБУ відкрито 983 кримінальних провадження і оголошено підозри 1294 суб'єктам корупційних злочинів протягом 2020-го та за 6 місяців 2021 року.

Про це заявив Голова СБУ Іван Баканов на координаційній нараді керівників правоохоронних органів з питань запобігання та протидії корупції.

"Корупція – один із механізмів, за допомогою якого країна-агресор намагається підірвати основи нашої держави. В умовах гібридної війни це така ж ефективна зброя, як танки чи літаки. Зважаючи на масштаби загрози, Служба безпеки приділяє боротьбі з корупцією особливу увагу", - наголосив Іван Баканов.

Загалом мова йде про 803 корупційні злочини, такі як одержання неправомірної вигоди, зловживання владою, привласнення та розтрата майна тощо.

Також повідомлено про підозру 336 службовим особам, а 39 посадовців вже засуджено.

Зокрема, найбільш резонансні приклади – оголошення підозри: ексголові Кіровоградської ОДА, який вимагав 1,3 млн грн хабаря; двом громадянам, які одержали 3,5 млн доларів за нібито сприяння у призначенні очільника цієї ж області; керівникам АРМА, котрі заволоділи майже 400 тис. доларів, які раніше суд арештував та передав в управління Нацагентству; колишньому міністру інфраструктури, через дії якого на 30 млн грн. зменшились надходження до держбюджету.

Окрім того, за матеріалами СБУ повідомлено про підозру ще 345 особам, які прирівнюються до посадовців, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування чи виконують організаційно-розпорядчі обов’язки в юрособах приватного права. 54 такі особи вже засуджено.

Значна увага приділяється протидії корупції у правоохоронній та судовій системах. Зокрема, оголошені 614 підозр співробітникам податкових і митних органів, Нацполу та Нацгвардії, оборонної сфери, міграційної та виконавчої служб, Міноборони та ДСНС тощо.

Голова СБУ повідомив, що спецслужба нейтралізувала 36 організованих злочинних угруповань, в діяльності яких брали участь посадовці різних рівнів.

Водночас дії правоохоронців прогнозовано викликають хвилю звинувачень від самих фігурантів кримінальний справ. Як приклад Голова СБУ навів ситуацію у столиці.

«Окремі представники місцевої влади, у тому числі київської, іноді люблять говорити про політичний тиск. Але давайте подивимось на факти: тільки з 2020 року відкрито 21 кримінальне провадження, пов’язане зі злочинами в органах столичної влади та на підприємствах, що їй підпорядковані. А у кримінальних справах фігурує ледь не половина департаментів КМДА. Тож насправді політика тут ні до чого. Ми просто робимо свою роботу. А від обшуків є один простий «рецепт» – не треба порушувати закон», - додав Голова СБУ.

ssu.gov.ua

Теги: СБУ, Служба Безпеки України,Іван Баканов, корупція,Украина,Коррупция,Україна,Баканов, Іван Баканов,Глава СБУ Иван Баканов,Иван Баканов,Іван Баканов Вікіпедія,Иван Баканов Википедия,Глава СБУ,СБУ, СБ Украины, СБ України,Служба безпеки,Служба безопасности,Служба безопасности Украины,КМДА,АРМА,Кіровоградська ОДА,Кировоград, Кировоградская область , Кіровоградська область,Нацгвардія,Нацгвардия, Нацполіція,ГУ Нацполиции,Нацполиция,Міноборони ,ДСНС,Минобороны, Минобороны Украины
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео