Штучний інтелект став на заваді Людмилі Слотюк

Штучний інтелект став на заваді Людмилі Слотюк
1622 ПЕРЕГЛЯДІВ

Останні два роки ДПС в Чернігівській області постійно утискає бізнес та блокує його роботу – блокуючі податкові накладні та відносячи підприємства до ризикових. Розблокувати роботу підприємств, що потрапили під утиски податкової, не спроможні навіть рішення судів. Їх податкова просто не виконує. Про цю проблему ми вже писали минулого місяця і наводили приклади підприємств із 20-ти річною історією, які не можуть працювати через дії податківців. Тоді, очільниця ПДС в Чернігівській області Людмила Слотюк зустрілася із представниками бізнесу і пообіцяла вирішити створену податківцями проблему. Але, як нам стало відомо із публікації керівника організації «Ми платники податків» Олексія Барановського, очільниця податкової нічого не вирішила – їй на заваді став ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ! Публікацію Олексія Барановського ми публікуємо в повному обсязі, щоб кожен міг оцінити діяльність податківців, їх штучний інтелект та вибірковість його роботи.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ МАЄ ОКРЕМУ ДУМКУ!

Шановні друзі ! 

Я завжди з повагою відносився, як до держслужбовця так і підприємця. 

 Але той стан справ, який зараз спостерігається  з блокуванням податкових накладних для реального сектора економіки, це просто  межа, за якою потрібно прийняти кадрові рішення , як на рівні центрального апарату ДПС так і регіонів.

Для розуміння витоків проблеми необхідно зробити невеличкий історичний екскурс та нагадати, що з літа 2017-го року в Україні працює система автоматизованого моніторингу податкових накладних, відома як СМКОР.

Безпрецедентна особливість системи полягає у тому, що вона не лише здійснює моніторинг, але й здатна превентивно «блокувати» податкові накладні, які постачальники товарів або послуг складають на своїх покупців. Таке блокування відбувається у разі виявлення певних ризикових ознак. Заблокована накладна не дає покупцеві право включити суму ПДВ, яку той сплатив в складі ціни придбаних товарів чи послуг, до податкового кредиту. Розблокувати накладну постачальник може подавши пояснення та документи, які стосуються суті здійсненої операції, на розгляд відповідної комісії при податковому органі.

Система СМКОР, вводилася саме тоді , коли я очолював податкову службу в Чернігівській області. 

Моя особиста думка, це система ефективна і застосовуватися вона повинна виключно відносно підприємств, які здійснюють ШАХРАЙСЬКІ ДІЇ З ПДВ , направлені на ухилення від сплати податків.

Тобто, якщо запобігти шахрайським діям з ПДВ, весь бізнес працює в ” білу”  та сплачує ПДВ на загальних підставах.

Фактично такі підприємства, за їх ознаками називаються ризикові та беруться під постійний моніторинг.

Беремо для прикладу аграрні підприємства Чернігівської област( УВАГА ПІДПРИЄМСТВА  СПЛАЧУЮТЬ ПОДАТКИ РЕГУЛЯРНО)і, керівники яких вже не знають кого кликати на допомогу, щоб їм пояснили, чому філософія керівництва ДПС у Чернігівській області повністю співпадає з рішенням ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, який в автоматичному порядку визначає , які податкові накладні блокувати , а які ні і взагалі відкидає поняття логіки та норм чинного законодавства.

Це твердження підтверджується не одним десятком судових рішень, про незаконні дії податкової служби. Але навіть і після цього, ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ  продовжує свою чорну справу.

Які наслідки, аграрний бізнес із- за блокування накладних не може продати свій урожай, відповідно і сплатити ПДВ.

Задається логічне питання, податкова служба Чернігівської області,  як сервісна служба, розяснює офіційно та публічно  платникам , як їм  позбутися цієї проблеми від ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, відповідь- ні.

Друге питання, а чому ?

Коли я переглядає публікації на цю тему від податкової служби в Чернігівській області , натрапив на цікаву інформацію, де ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ,  якимось чином тривалий час не міг помітити РЕАЛЬНЕ  РИЗИКОВЕ ПІДПРИЄМСТВО і податківці без його рішення, наскільки я зрозумів не змогли прийняти самостійно рішення.

Далі мова оригіналу.

Майже рік у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з COVID – 19, контролюючі органи не проводили перевірок платників податків, які формували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів або послуг. Наразі податківцями області викрито схему розкрадання бюджетних коштів.

Так, в поле зору податківців потрапив суб’єкт господарювання, який протягом 2019-2020 років, маючи обсяги продажу понад 450 млн грн., не сплатив до бюджету жодної гривні податку на додану вартість. Дане підприємство займається будівництвом, капітальним ремонтом, утриманням доріг державного та місцевого значення на території Чернігівської, Сумської, Київської та Житомирської областей та є неодноразовим переможцем публічних закупівель, які фінансуються за державні кошти, замовниками робіт є державні департаменти та управління зазначених областей.

Податковими аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області в ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки встановлено, що крім звичайного бітуму, асфальту, щебеню, піску, переважно за державний кошт, дане підприємство освоїло використання нового компоненту, який має назву «схемний податковий кредит».

При формуванні ризикового податкового кредиту з ПДВ підприємство задокументувало отримання бітуму, піску, щебеню невідомого походження більш як від 30 постачальників. Фактично ці контрагенти – постачальники, використовуючи так звані «скрутки ПДВ» лише умисно формували податкову вигоду для даного підприємства, з метою несплати ним ПДВ. Наприклад, при постачанні бітуму у контрагента відсутнє придбання бітуму, натомість, його податковий кредит з ПДВ сформовано за рахунок придбання одягу та продуктів харчування.

Такі підприємства не мали можливості реального постачання будівельних матеріалів у зв’язку з відсутністю найманих працівників, виробничих ресурсів, є фігурантами у кримінальних провадженнях. Ділки, які залучені до ланцюга постачання, звітували з ПДВ лише декілька місяців, а саме, в період надання податкової вигоди вищезгаданому будівельному підприємству та іншим платникам податків.

В результаті такої оборудки, з використанням  схемного податкового кредиту, підприємство ухилилось від сплати до бюджету податку на додану вартість на суму 15 мільйонів гривень ( додам від себе цих грошей бюджет вже не побачить).

Тобто реальний бізнес під постійним контролем, а той хто краде ПДВ – той спокійно краде.

Хто винен  – ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ?

Що необхідно зробити: ІНІЦІЮВАТИ КОМПЛЕКСНУ ПЕРЕВІРКУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ З ПИТАНЬ БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ТА ДАТИ ОЦІНКУ ДІЯМ КЕРІВНИЦТВА.

Я тільки підтримую , коли перевірка охопить і період, коли я очолював податкову.

P.s  ІЛОНУ МАСКУ, я думаю також цікаво на практиці оцінити роботу ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, який можливо вже самостійно приймає свої неадекватні для людини рішення.

newch.news

Теги: ДПС в Чернігівській області,ГНС Украины,Людмила Слотюк,Слотюк налоговая, коррупция,СМКОР ,налоговая Чернигов,ПДС в Чернігівській області,Штучний інтелект,ПДВ,Система СМКОР,Украина,Україна,ДПС,Чернігівська область,Чернигов,Чернігів,Черниговская область,Слотюк,Корупція,ПДС
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео