Руководство «Украэроруха» потратило кредит ЕБРР на долги по зарплате

Руководство «Украэроруха» потратило кредит ЕБРР на долги по зарплате
4012 ПЕРЕГЛЯДІВ

В связи с убыточностью ГП «Украэрорух», кредит полученный предприятием в 2020 году от Европейского банка реконструкции и развития, вероятно придется возвращать государству. Такой вывод сделали в Счетной палате по результатам аудита эффективности выполнения полномочий Министерством инфраструктуры по формированию и реализации государственной политики в сфере авиационного транспорта.

Как выяснилось, в 2020 году  предприятие получило от ЕБРР кредит в сумме 25 млн евро по 6,05% годовых на три года. По состоянию на 1 января 2021 года получено 10,2 млн гривен, из которых 1,4 млн евро перевели в резервный фонд по обслуживанию кредита и 8,8 млн евро – для использования «Украэрорухом». Из них потрачено на зарплату и обязательные платежи 263,3 млн гривен, что составляет 92,4%, метеорологические услуги – 6,4 млн гривен (2%), платежи государственным органам – 5 млн гривен (1,8%), коммунальные услуги – 4,3 млн гривен (1,5%), услуги по авиационному поиску и спасению – 3,3 млн гривен (1,2%), аренду имущества – 2,6 млн гривен (1%).

При этом, по информации Мининраструктуры было проведено оценку фискальных рисков, по результатам которых «Украэроруху» присвоили 1 ранг риска. Отметим, по данным финотчета за 2019 год убытки компании составили 1,123 млрд гривен, в 2020 году – 1,488 млрд гривен, что на 32,6% больше.

Впрочем, при таких негативных показателях «Украэроруху», Мининфраструктуры письмом от 23 мая 2020 года согласовало компании привлечение кредита.

Согласно выводам Госаудитслужбы, учитывая финансово-экономические условия, отсутствуют экономические основания полагать, что кредит «Украэрорух» сможет погасить самостоятельно.

Вместе с тем, Госаудитслужба обращает внимание, что в указанный период обязанности директора предприятия были возложены на уполномоченное лицо, с которым отсутствовал подписанный договор, с определенными обязанностями и ответственностью руководителя предприятия.

Так Бабейчук Д.Г. занимал должность директора ГП «Украэрорух» в период с 1 декабря 2014 года по 20 ноября 2019 года, Доценко О.А. с 4 июня 2019 года по 14 октября 2019 года и с 15 октября 2019 года, по согласованию с Кабмином, данную должность занимал Ярмак А.М. с которым Мининфраструктуры так и не подписал контракт. Таким образом Ярмак А.М., несмотря на конкурсный отбор по отбору кандидатуры на должность директора ГП «Украэрорух», на момент завершения аудита выполнял обязанности руководителя компании 1 год и шесть месяцев. При этом, в приказе о его назначении небыли определены границы его ответственности по управлению предприятием по выполнению показателей финансово-экономической деятельности, предусмотренных контрактами с руководителем «Украэрорух».

368.media

Теги: Украэрорух,Мининфраструктуры ,кредит ЕБРР,долги по зарплате

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео