Наталія Заболотна: "Не бачу жодного сенсу брати участь у черговому конкурсі-фарсі на посаду директора Мистецького Арсеналу! Адже очевидно, що «переможеця призначена» заздалегідь!"

Наталія Заболотна: "Не бачу жодного сенсу брати участь у черговому конкурсі-фарсі на посаду директора Мистецького Арсеналу! Адже очевидно, що «переможеця призначена» заздалегідь!"
4233 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дорогі шанувальники мистецтва та мої прихильники. Я жодним чином не зраджую ані культуру, ані мій улюблений Мистецький Арсенал, ані вас, дорогі.

Та нині я не бачу жодного сенсу брати участь у черговому конкурсі-фарсі на посаду директора Мистецького Арсеналу!!!

 

Адже очевидно, що «переможеця призначена» заздалегідь!

 

 

А результати самого конкурсу будуть визнані нелегітимними. Відповідно, нелегітимним буде й будь-який директор, обраний на цьому конкурсі-2.
Як відомо, пресловуте ДУС є органом управління ДП НКММК «Мистецький Арсенал».
«Переможецею» нинішнього конкурсу, ще в його зародку, як і конкурсу в 2016 році, є незмінна ставлениця родини Порошенків Олеся Островська-Люта.

 

 

Нам доводиться лише здогадуватися, чому Державне управління справами Президента України вирішило порушити підписаний Президентом України Закон України «Про культуру» та аж так поспішало визначити й затвердити персональний склад конкурсної комісії, ігноруюючи терміни, зазначені в Законі «Про культуру».
ДУС, фактично протягом 5 робочих днів із моменту оголошення конкурсу, блискавично швидко ніби то «прийняло» заявки від неймовірно моторних і дуже мотивованих ГО, ба й навіть провело жеребкування. Таким чином, позбавивши законної можливості на участь у відборі директора стратегічної культурної інституції левову частину представників Громадянського суспільства.

 

 

Аналізуючи нинішній склад комісії, стає очевидним, що 9 із 9 її членів покликані проголосувати за чинну в.о. і директорку Арсеналу останніх 5 років.
Проводячи «афельовані й дружні» паралелі між тимчасово чинною директоркою Арсеналу та суттєвою більшістю членів конкурсної комісії, складається враження, що на формування складу комісії по всім трьом квотам саме Островська-Люта мала 100% карт-бланш. Адже навряд чи в Державному управлінні справами, при всій повазі, додумалися б звернутися до таких лідерів думок, як Євген Бистрицький, що 18 років очолював в Україні фонд «Відродження» та був багаторічним роботодавцем Островської-Лютої до її роботи в Фонді Рената Ахметова, а також - до землячки та приятельки теперішньої директорки Арсеналу Олександри Коваль, що останні 3 роки очолює Інститут книги.

 

 

Дивує в цьому дикунському марафоні-2 під назвою «конкурс на директора Арсеналу» абсолютний штиль у соціальних мережах та в у ЗМІ. Культурні й не дуже активісти, що протягом 2х місяців боролися з беззаконням ДУС, називаючи її наперсточниками та фальсифікаторами, нині спокійно споглядають за прямим порушенням Закону «Про культуру». Можливо тому що це порушення вигідно деяким приятелям, що беруть участь у конкурсі, та їхнім господарям, які не все ще не бажають втрачати вплив на такий великий обьект у центрі столиці; та ще й тому що це порушення закону погоджено й затверджено.
Адже ніхто з нещодавно досить говірких «лідерів думок» не б’є на сполох, як то було в першому конкурсному акті: про порушення закону та про афельованих осіб в конкурсній комісії. Вони свого уде досягли й відпрацювали, кому потрібно.
Ну що ж: друзям все, а ворогам - закон. І «реформатори в законі» тут не виключення.
Але відкритим залишається питання: то за що ж ми воюємо?!
Багато цікавого можна передбачити, рефлексуючого на тему членів конкурсної комісії та екстрапалюючи перебіг наступних подій.
За квотою органу управління ДУС в конкурсну комісію були призначені неочікувані прізвища, починаючи від жорсткого критика президента Зеленського Євгена Бистрицького.

 

 

- Пане @Євген Бистрицький, два десятиліття поспіль Ви вчили нашу країну поважати думку громадянського суспільства, а нині самі (свідомо чи несвідомо) стали співучасником плюндрування законних прав його представників.

 

 

- Iryna Podolyak, у 2016 Ви були автором внесення змін до Закону «Про культуру» в частині відбору очільників культурних інституцій. Вам сьогодні затишно спостерігати, як ДУС, яке Вас двічі затвердило до складу конкурсної комісії за квотою Мистецького Арсеналу, порушує даний закон?

 

 

Мені жаль одного: відвертого шахрайського ґвалтування Мистецького Арсеналу - великої української мрії про величний титульний музей нашої країни! Та попри все я вірю, що врешті решт вона буде втілена в життя !!!

 

 

Я ж обіцяю абсолютну відкритість і відвертість у спілкуванні з пресою. Готова розповісти усім охочим як зазвичай проходять вибори без вибору в коридорах на Банковій. На досвіді 3х конкурсів, у т ч того, що з тітушками, що в 2016 скандували про свою фаворитку «Лесю»; про перших леді, що шантажували одна одну та їхніх чоловіків, які особисто спостерігали за цим брудним перформансом зі своїх найвищих кабінетів.
 

 

PS. Я розумію більшу частину культурної спільноти: вам не хочеться та й якось @невдобно влазити й коментувати усі ці передряги. Заболотна - вона класна, так багато зробила.. але раптом переможе островська-люта.., а нам можливо потрібно буде щось..

А ще ми брали гранти з культурного фонду під патронатом порошенка, а Він же, та й Вона так її не люблять..

Я розумію вас й бажаю всім нам, особливо напередодні свята, істинної Незалежності: від ницості, жадібності й свавілля тих, хто краде наші мрії - мрії про Велику й Величну країну з гідно пошанованою культурою, історією та мистецтвом!!!

Теги: Наталія Заболотна, Мистецький Арсенал вибори,Мистецький Арсенал, Олеся Островська-Люта,Закон України «Про культуру»,Відродження,Фонд Рената Ахметова,Олександра Коваль,Євген Бистрицький,мистецтво

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео