Мета МВС – захистити дітей, які постраждали від кримінальних правопорушень та знизити психологічні травми під час слідчих дій – Денис Монастирський

Мета МВС – захистити дітей, які постраждали від кримінальних правопорушень та знизити психологічні травми під час слідчих дій – Денис Монастирський
4067 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні, 17 серпня, в Офісі Генерального прокурора відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення міжсекторного центру захисту для дітей, які постраждали та стали свідками насильства кримінального правопорушення (модель Barnahus) з міжнародною організацією  Дитячий фонд ООН (UNISEF).

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що реалізація цього Проєкту - новий крок на шляху до максимального втілення на практиці міжнародних стандартів «правосуддя дружнього до дитини». 

Він згадав, що під час керування Комітетом з питань правоохоронної діяльності ВРУ, разом з МВС, ГПУ та Міністерством юстиції, було впроваджено багато нових законодавчих ініціатив для створення безпечного середовища для дітей. 

Очільник правоохоронного відомства  зазначив, що МВС продовжуватиме кроки в цьому напрямку, а також буде реалізовувати та просувати нові ідеї для посилення правосуддя дружнього до дитини. 

Міністр внутрішніх справ розповів, що цього року Верховна Рада вже змінила законодавство з метою захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства. 

Наступна мета МВС – зробити так, щоб і постраждалі від кримінальних правопорушень діти і неповнолітні свідки були максимально захищені,  могли отримувати ефективну психологічну реабілітацію та не переживали повторно травмуючу ситуацію. 

«Спільно з Офісом Генерального прокурора, Міністерством юстиції та Національною поліцією України у нас є чітке бачення, як це можна реалізувати. Нас чекає зміна Кримінального процесуального кодексу в частині процедури допиту неповнолітніх, які постраждали від насильства. 

І слідчі поліцейські, і прокурори повинні оволодіти спеціальними навичками саме для розслідування категорії злочинів, де  фігурують  діти, як потерпілі чи свідки. Тому необхідно провести спільні тренінги для слідчих та прокурорів із залученням ЮНІСЕФ», - заявив міністр внутрішніх справ. 

Денис Монастирський додав, що МВС і Нацполіція забезпечать відповідну взаємодію і співпрацю по належній реалізації цього Проєкту. 

«Спільно з Офісом генерального прокурора працюємо над законопроєктом щодо забезпечення проведення розслідування та кримінального провадження в найкращих інтересах та з повагою до прав дитини», - зазначив очільник правоохоронного відомства. 

Денис Монастирський подякував UNISEF за їх лідерську роль в забезпечені того, щоб проєкт «Barnahus» відбувся в Україні. 

Варто зазначити, що проєкт «Barnahus» - це створення спеціалізованого закладу, який враховує положення Кримінального процесуального кодексу в дружньому до дитини середовищі та мінімалізує наслідки травмування неповнолітньої жертви чи свідка злочину. Учасники цього проекту можуть розраховувати на комплексну соціальну, психологічну, правову та медичну допомогу. 

Наразі він успішно впроваджується у Вінницькій області. Там вже презентовано перший в Україні Центр захисту та соціально-психологічної підтримки постраждалим у процесі правосуддя дітей. Також 26 липня у Миколаєві місцева влада виділила приміщення для облаштування такого ж Центру, який буде працювати за моделлю «Barnahus».

mvs.gov.ua

Теги: діти,насильство, Дитячий фонд ООН, Дитячий фонд ООН (UNISEF),Barnahus, Денис Монастирський,міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський ,правосуддя дружнього до дитини, МВС, Верховна Рада, законодавство,захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства. , неповнолітні,міністр внутрішніх справ.,Україна,Украина,Дитячий фонд,фонд,ВР,ВРУ,Верховна Рада України, Верховная Рада,Верховная Рада Украины,Денис Анатолійович Монастирський,Монастирський,Денис Монастирський,UNISEF,ООН,МВС, ГПУ ,Міністерство юстиції,Міністерство юстиції України,Нацполіція ,ЮНІСЕФ
Автор: wikibazacom
Мої відео