Мета МВС – захистити дітей, які постраждали від кримінальних правопорушень та знизити психологічні травми під час слідчих дій – Денис Монастирський

Мета МВС – захистити дітей, які постраждали від кримінальних правопорушень та знизити психологічні травми під час слідчих дій – Денис Монастирський
1544 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні, 17 серпня, в Офісі Генерального прокурора відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення міжсекторного центру захисту для дітей, які постраждали та стали свідками насильства кримінального правопорушення (модель Barnahus) з міжнародною організацією  Дитячий фонд ООН (UNISEF).

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що реалізація цього Проєкту - новий крок на шляху до максимального втілення на практиці міжнародних стандартів «правосуддя дружнього до дитини». 

Він згадав, що під час керування Комітетом з питань правоохоронної діяльності ВРУ, разом з МВС, ГПУ та Міністерством юстиції, було впроваджено багато нових законодавчих ініціатив для створення безпечного середовища для дітей. 

Очільник правоохоронного відомства  зазначив, що МВС продовжуватиме кроки в цьому напрямку, а також буде реалізовувати та просувати нові ідеї для посилення правосуддя дружнього до дитини. 

Міністр внутрішніх справ розповів, що цього року Верховна Рада вже змінила законодавство з метою захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства. 

Наступна мета МВС – зробити так, щоб і постраждалі від кримінальних правопорушень діти і неповнолітні свідки були максимально захищені,  могли отримувати ефективну психологічну реабілітацію та не переживали повторно травмуючу ситуацію. 

«Спільно з Офісом Генерального прокурора, Міністерством юстиції та Національною поліцією України у нас є чітке бачення, як це можна реалізувати. Нас чекає зміна Кримінального процесуального кодексу в частині процедури допиту неповнолітніх, які постраждали від насильства. 

І слідчі поліцейські, і прокурори повинні оволодіти спеціальними навичками саме для розслідування категорії злочинів, де  фігурують  діти, як потерпілі чи свідки. Тому необхідно провести спільні тренінги для слідчих та прокурорів із залученням ЮНІСЕФ», - заявив міністр внутрішніх справ. 

Денис Монастирський додав, що МВС і Нацполіція забезпечать відповідну взаємодію і співпрацю по належній реалізації цього Проєкту. 

«Спільно з Офісом генерального прокурора працюємо над законопроєктом щодо забезпечення проведення розслідування та кримінального провадження в найкращих інтересах та з повагою до прав дитини», - зазначив очільник правоохоронного відомства. 

Денис Монастирський подякував UNISEF за їх лідерську роль в забезпечені того, щоб проєкт «Barnahus» відбувся в Україні. 

Варто зазначити, що проєкт «Barnahus» - це створення спеціалізованого закладу, який враховує положення Кримінального процесуального кодексу в дружньому до дитини середовищі та мінімалізує наслідки травмування неповнолітньої жертви чи свідка злочину. Учасники цього проекту можуть розраховувати на комплексну соціальну, психологічну, правову та медичну допомогу. 

Наразі він успішно впроваджується у Вінницькій області. Там вже презентовано перший в Україні Центр захисту та соціально-психологічної підтримки постраждалим у процесі правосуддя дітей. Також 26 липня у Миколаєві місцева влада виділила приміщення для облаштування такого ж Центру, який буде працювати за моделлю «Barnahus».

mvs.gov.ua

Теги: діти,насильство, Дитячий фонд ООН, Дитячий фонд ООН (UNISEF),Barnahus, Денис Монастирський,міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський ,правосуддя дружнього до дитини, МВС, Верховна Рада, законодавство,захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства. , неповнолітні,міністр внутрішніх справ.,Україна,Украина,Дитячий фонд,фонд,ВР,ВРУ,Верховна Рада України, Верховная Рада,Верховная Рада Украины,Денис Анатолійович Монастирський,Монастирський,Денис Монастирський,UNISEF,ООН,МВС, ГПУ ,Міністерство юстиції,Міністерство юстиції України,Нацполіція ,ЮНІСЕФ
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео