Відкритий лист з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України

Відкритий лист з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України
9008 ПЕРЕГЛЯДІВ

Любченко Олексій Миколайович
Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України

e-mail:[email protected]

Адреса: 01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Ми, автори, музичні видавництва, та іноземні корпорації що у сукупності володіємо щонайменше 70% музичних творів, що фактично використовуються в Україні, звертаймося до Вас з відкритим листом з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України.

У 2018 році було розпочато реформу колективного управління, яка досі не завершена. 17 грудня 2020 року на відкритому конкурсі ГС ОКУАСП абсолютною більшістю голосів (7 з 8) було визначено акредитованою ОКУ у сфері: «публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів». ГС «Автори та видавці» було визначено акредитованою ОКУ в сфері публічного сповіщення об’єктів авторських прав. Відповідно до Закону, ці рішення мало бути затверджені Міністром економіки до 11.01.2021 року включно. Але цього не відбулось досі, що призвело до втрат більш ніж 100 мільйонів гривен для музичної індустрії.

Ми перемогли на цьому конкурсі внаслідок кропіткої роботи та десятирічних досягнень, тому що жодна інша організація не дає такий обсяг документації щодо наявності обсягу прав на музичні твори що використовуються в Україні. Жоден із конкурентів фактично не працює у сфері публічного виконання, натомість наша організація ліцензує по всій Україні понад 18 000 тисяч закладів.

Зазначена неприйнятна ситуація звернула на себе увагу:

Міжнародної спільноти, зокрема Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (International Intellectual Property Alliance), що надав вичерпну інформацію у щорічному Спеціального звіту 301 (Special 301 Report) від Офісу торгового представника США (USTR) за 2021 рік, який є офіційним звітом президентської виконавчої влади перед народом та Конгресом Сполучених Штатів Америки щодо перешкод для міжнародної торгівлі зокрема у сфері інтелектуальної власності, відповідно до якого Україна опинилася в десятці країн з найнижчим показником охорони авторських прав. В цієї Доповіді рекомендовано уряду України завершити акредитаційну процедуру;

Комітету економічного розвитку Верховної Ради України, що Протоколом № 74 від 14 липня 2021 року надав рекомендації Міністерству економіки України щодо вжиття заходів для завершення акредитаційної процедури до 1 вересня 2021 року

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який надав листом рекомендації щодо завершення акредитаційної процедури;

Окрім вищевикладеного, звертаємо увагу що 14 липня 2021 р. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.05.2021 р. у справі №640/1908/21, яким зобов’язано Мінекономіки видати наказ, яким затвердити рішення комісії з акредитації організацій колективного управління від 17 грудня 2020 р. про визначення ГС «ОКУАСП» акредитованою організацією колективного управління у сфері «публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів».

На сьогодні закінчився строк для добровільного виконання Міністерством економіки України наданий в рамках винесеної Постанови про відкриття виконавчого провадження №66381857, відповідно до якої міністерство зобов’язано видати наказ, яким затвердити рішення комісії з акредитації організацій колективного управління від 17 грудня 2020 року.

Офіційно заявляймо, що автори не будуть сплачувати корупційну ренту будь кому із чиновників чи провладних депутатів, скільки б не було затягнуто виконання вимог Закону та рішення суду.

Автори та музині видавництва не можуть надалі миритися з втратою величезних коштів та порушенням закону. У випадку невиконання вимог Закону та рішення суду, за вимогою авторів та музичних видавництв України та світу, ми будемо змушені здійснити заходи задля реєстрації у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) кримінального провадження, оскільки в діях Міністра економіки України вбачається вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення) та ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

ВИМАГАЄМО припинити порушення Закону за знищення української музичної індустрії.

Додатки:

1.Рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку від 14 липня 2021 року;

2.Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі №640/1908/21;

3.Постанова про відкриття виконавчого провадження №66381857;

4.Спеціальний звіт 301 (Special 301 Report) від Офісу торгового представника США (USTR) за 2021 рік (97 -105 стр.)

Теги: Любченко Олексій Миколайович,Міністерство економіки України
Мої відео