Відкритий лист з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України

Відкритий лист з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України
4357 ПЕРЕГЛЯДІВ

Любченко Олексій Миколайович
Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України

e-mail:prlyubchenko@kmu.gov.ua

Адреса: 01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Ми, автори, музичні видавництва, та іноземні корпорації що у сукупності володіємо щонайменше 70% музичних творів, що фактично використовуються в Україні, звертаймося до Вас з відкритим листом з приводу системного порушення законів України Міністерством економіки України.

У 2018 році було розпочато реформу колективного управління, яка досі не завершена. 17 грудня 2020 року на відкритому конкурсі ГС ОКУАСП абсолютною більшістю голосів (7 з 8) було визначено акредитованою ОКУ у сфері: «публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів». ГС «Автори та видавці» було визначено акредитованою ОКУ в сфері публічного сповіщення об’єктів авторських прав. Відповідно до Закону, ці рішення мало бути затверджені Міністром економіки до 11.01.2021 року включно. Але цього не відбулось досі, що призвело до втрат більш ніж 100 мільйонів гривен для музичної індустрії.

Ми перемогли на цьому конкурсі внаслідок кропіткої роботи та десятирічних досягнень, тому що жодна інша організація не дає такий обсяг документації щодо наявності обсягу прав на музичні твори що використовуються в Україні. Жоден із конкурентів фактично не працює у сфері публічного виконання, натомість наша організація ліцензує по всій Україні понад 18 000 тисяч закладів.

Зазначена неприйнятна ситуація звернула на себе увагу:

Міжнародної спільноти, зокрема Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (International Intellectual Property Alliance), що надав вичерпну інформацію у щорічному Спеціального звіту 301 (Special 301 Report) від Офісу торгового представника США (USTR) за 2021 рік, який є офіційним звітом президентської виконавчої влади перед народом та Конгресом Сполучених Штатів Америки щодо перешкод для міжнародної торгівлі зокрема у сфері інтелектуальної власності, відповідно до якого Україна опинилася в десятці країн з найнижчим показником охорони авторських прав. В цієї Доповіді рекомендовано уряду України завершити акредитаційну процедуру;

Комітету економічного розвитку Верховної Ради України, що Протоколом № 74 від 14 липня 2021 року надав рекомендації Міністерству економіки України щодо вжиття заходів для завершення акредитаційної процедури до 1 вересня 2021 року

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який надав листом рекомендації щодо завершення акредитаційної процедури;

Окрім вищевикладеного, звертаємо увагу що 14 липня 2021 р. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.05.2021 р. у справі №640/1908/21, яким зобов’язано Мінекономіки видати наказ, яким затвердити рішення комісії з акредитації організацій колективного управління від 17 грудня 2020 р. про визначення ГС «ОКУАСП» акредитованою організацією колективного управління у сфері «публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів».

На сьогодні закінчився строк для добровільного виконання Міністерством економіки України наданий в рамках винесеної Постанови про відкриття виконавчого провадження №66381857, відповідно до якої міністерство зобов’язано видати наказ, яким затвердити рішення комісії з акредитації організацій колективного управління від 17 грудня 2020 року.

Офіційно заявляймо, що автори не будуть сплачувати корупційну ренту будь кому із чиновників чи провладних депутатів, скільки б не було затягнуто виконання вимог Закону та рішення суду.

Автори та музині видавництва не можуть надалі миритися з втратою величезних коштів та порушенням закону. У випадку невиконання вимог Закону та рішення суду, за вимогою авторів та музичних видавництв України та світу, ми будемо змушені здійснити заходи задля реєстрації у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) кримінального провадження, оскільки в діях Міністра економіки України вбачається вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення) та ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

ВИМАГАЄМО припинити порушення Закону за знищення української музичної індустрії.

Додатки:

1.Рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку від 14 липня 2021 року;

2.Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі №640/1908/21;

3.Постанова про відкриття виконавчого провадження №66381857;

4.Спеціальний звіт 301 (Special 301 Report) від Офісу торгового представника США (USTR) за 2021 рік (97 -105 стр.)

Теги: Любченко Олексій Миколайович,Міністерство економіки України

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео