Інтерв`ю з Віталієм Купрієм

Інтерв`ю з Віталієм Купрієм
164111 ПЕРЕГЛЯДІВ

Народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член Колегії МВС, голова правління

Всеукраїнського об’єднання правників «Маємо Право!».Останнім часом в Україні стала помітна активна діяльність народного депутата України Віталія Купрія. Пропонуємо читачам інтерв’ю з цією справді неординарною особистістю.

Журналіст:

Ви – відомий правозахисник, боретесь із корупцією. Що спонукало Вас до цієї діяльності?

Купрій:

Це гостре відчуття справедливості, бажання жити в правовій цивілізованій державі. Після буремних 90-х я декілька років прожив у Австралії - країні, де права людини не пустий звук. Коли відбулась Помаранчева революція я вирішив повернутись в Україну щоб боротись за це. Знайшов однодумців. Так, у місті Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) і почався мій шлях правозахисника. Спочатку з «Дніпродзержинської Правозахисної Спілки» і зараз в ГО «Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!».

Журналіст:

Ви згадали за Австралію. Як Ви туди потрапили та чим там займались?

Купрій:

Декілька років я вивчав англійську мову та для практики двічі відвідував мовні школи в Брісбені та Сіднеї. Мені дуже сподобалась ця країна й я вирішив отримати другу вищу освіту саме там. У 2002 році я отримав ступінь МВА університету ім. Макворі та декілька років працював кризовим менеджером у приватній компанії.


Журналіст:

Так чому ж не залишились там жити?


Купрій:

Справді, в мене були гідні умови життя, перспектива отримання австралійського громадянства. Але душею я завжди був в Україні, думав про своїх близьких, переживав за те, що відбувається на Батьківщині. Здається, що тільки чекав нагоди коли повернутись.


Журналіст:

Відомо, що захищаючи права людей, Ви й самі постраждали.


Купрій:

Не те слово. Моя діяльність настільки не подобалась владі, що вона вдавалась до жорсткого переслідування. Були арешти всього майна, сфабриковані кримінальні справи та вимушене життя за кордоном. Мені обливали автомобіль кислотою. Злочинці двічі здійснювали замахи на моє життя – один раз штовхнули в 4-метрову бетонну яму, інший намагались вбити молотком по голові. Неприємно згадувати про це.


Журналіст:

Але Ви продовжували боротись.

Купрій:

Коли тисячі людей дивляться на тебе як останню надію, ти не можеш їх зрадити. Наша правозахисна організація продовжувала безкоштовно допомагати, а я ще потужніше починав боротись із корупціонерами. Що мене не вбило, зробило міцніше.


Журналіст:

Після цього логічно, що Ви підтримали Революцію Гідності.

Купрій:

Звісно. Тільки почався Майдан, я одразу приїхав у Київ. Разом із однодумцями знаходився в Революційній КМДА, очолював там юридичну службу та був черговим комендантом. За мандатом Майдану я судився з Януковичем за непритягнення до відповідальності винних у розгоні студентів. Тоді Вищий адмінсуд злякався та навіть не відкрив справу. Під час кривавих подій я був легко контужений шумовою гранатою, але вже в березні в мене повністю відновився слух.

Журналіст:

А як Ви стали народним депутатом?

Купрій:

Після Майдану я повернувся в Дніпропетровську область і мені запропонували стати радником голови ОДА Ігоря Коломойського з питань боротьби з корупцією. Хочу зазначити, що в цій сфері на той момент ми досягли багато. Команда Коломойського пропрацювала рік в ОДА без жодного корупційного скандалу та пішла з високо піднятою головою. Щодо балотування, то влітку 2014 року мені спільно від ОДА та довірених осіб Петра Порошенка запропонували балотуватись у 29-му виборчому окрузі (Дніпро, Петриківка). Я погодився, але від вступу в президентську партію відмовився. В кінці кінців отримав непоганий результат.

Журналіст:

Як далі склалась Ваша доля в парламенті?

Купрій:

Я одразу почав активно працювати, підписав Коаліційну угоду та сподівався на її найшвидшу реалізацію. Проте через декілька місяців виявилось, що підписаний документ є простим папірцем, який нікого ні до чого не зобов’язує. Тому вже в березні 2015 року я вийшов із Фракції ПАРТІЇ БПП і став одним із засновників партії «Українське об’єднання патріотів УКРОП». На сьогоднішній день я займаю в партії посаду члена Комісії з партійного контролю.


Журналіст:

Які у Вас пріоритети в професійній діяльності?


Купрій:

Як законодавець я подав декілька законопроектів, які б посилили роль громадянського суспільства в боротьбі з корупцією, протидіяли агресії РФ, покращили життя українців. На жаль, провладна більшість заблокувала їх ухвалення, проте я продовжую працювати над тим, щоб вони потрапили в сесійну
залу. Окремо я продовжую масштабно боротись із корупцією, захищаю права громадян.


Журналіст:

А я ким чином до Вас можна звернутись за допомогою? Мене просто знайти в Фейсбуці. Там я особисто читаю всі повідомлення. Також приймаю звернення громадян через офіційні контакти, які вказані на сайті Верховної Ради, або через поштову скриньку kuprii2014@gmail.com. Я реагую на кожне звернення мінімум у вигляді депутатського звернення до осіб, які мають відновити порушені права людей. Із окремих важливих питань я здійснюю особистий прийом скаржника, роблю публікації в Фейсбуці, заяви в ЗМІ та розпочинаю судові процеси.

Журналіст:

Ну що ж бажаю нам всім, щоб в нашій країні права людей були дійсно захищені.
Дякую Вам за інтерв’ю.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео