Омбудсмен назвала кількість внутрішніх переселенців з окупованих територій

Омбудсмен назвала кількість внутрішніх переселенців з окупованих територій
28064 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила дані про кількість внутрішніх переселенців, які мігрували з окупованих частин Донеччини і Луганщини. Людмила Денисова проаналізувала ці відомості у контексті останніх чотирьох років.

Омбудсмен Людмила Денисова повідомила офіційні дані про кількість українців, які змінили місце проживання через окупацію проросійськими силами територій східних областей країни. Лише протягом 2018 року з Донецької, Луганської областей і Криму на території, підконтрольні українській владі, виїхали понад 1,6 мільйона осіб.

За словами Денисової, ці відомості офіційні, проте не зовсім достовірні, оскільки чимала частина внутрішніх мігрантів перебувають на території інших областей неформально, без реєстрації та реєстрації за місцем проживання. Тож точні дані щодо реальної кількості переселенців визначили складно.

Аналізуючи зміни, що відбулися з 2014 року у цьому розрізі, говорять про загальне збільшення кількості вимушених переселенці. Загалом з початку російської агресії на території України було офіційно зареєстровано більше 1 мільйона 509 тисяч осіб внутрішніх мігрантів.

Згідно статистиці, найбільше українців з окупованих територій оселяються на Донеччині або Луганщині. Наступні за кількістю мігрантів – Київ та Харківщина. Що ж до  українців, які залишаються проживати на непідконтрольних територіях, Денисова відмічає, що вони все більше скаржаться на проблему ізоляції від решти України.

Мої відео