ДОНЕЦЬКИЙ АЕРОПОРТ: "ГРА У ТАНЧИКИ" НА МЕЖІ ЖИТТЯ І СМЕРТІ

ДОНЕЦЬКИЙ АЕРОПОРТ: "ГРА У ТАНЧИКИ" НА МЕЖІ ЖИТТЯ І СМЕРТІ
7251 ПЕРЕГЛЯДІВ

Воїн 3-го Окремого полку спеціального призначення "Бугор" потрапив у ДАП у квітні 2014-го. Напередодні ротації він отримав наказ супроводити колону авто, що вирушала з Кропивницького до Дніпра. Відрядження планувалося недовгим і "Бугор", за його спогадами, сам незрозуміло чому взяв із собою рюкзак з речами, необхідними для бойового виходу. Як виявилося не дарма, адже, з Дніпра його разом з автоколоною відправили у Донецький аеропорт. Де він і провів наступні півроку.

("Бугор" у Донецькому аеропорту)

"Це класна, весела історія". З таких слів починає розповідь про своє поранення, що завершило його ротацію в аеропорту "Донецьк". Далі - пряма мова.
"Основні сили 3 полку вийшли з аеропорту 1 жовтня. Головне, що з ними вийшов і медик, "стріляний", з величезним бойовим досвідом. Залишилися я і "Редут" (командир 3-го ОПСПп). На другому поверсі терміналу ми встановили приманку для ворога - опудало з гранатометом. І там грали в "каруселі". У нас було двоє правосеків, які заряджали нам РПГ-7, і ми з "Редутом" виходили по черзі на балкон та херячили на танкам. Як казав "Редут", "грали у танчики".
І це, мабуть, це було найстрашнішим у моєму житті. Не реактивна чи ствольна артилерія. А оце : вийти проти танку і бачити як його башта повертається у твою сторону. Тоді хотілося взяти чайну ложку і вкапуватися у бетон. Себе я заспокоював думкою про те, що я теж технарь, я теж керую бронетанковою технікою і знаю, що мені головне його налякати. Потрапить граната десь поруч із танком, мехвод смикнеться, автоматика не спрацює і поцілить мимо. Так воно і працювало. Тому що навпроти теж сидить людина, яка дивиться у тріплекс. Бам! Постріл! А в нього теж є срака, яка теж "грає". И тут вже у кого срака міцніше. Так ми і працювали.
І ось стоїть та приманка для ворожих танків, "Редут" - на чергуванні на другому поверсі, я відпочиваю у підвалі, а наші "сімки" (РПГ-7, - ред.) лежали готові до застосування. Тут виходить на мене "Редут": "Танки на злітці! Граймо у танчики!". Я лечу на другий поверх, в цей момент танчик ведеться на нашу приманку, і я опиняюся на лінії вогню. Снаряд розірвався метрах в семи від мене. Відчуття неначе у повільній зйомці. Прекрасно пам"ятаю, як вигиналася стіна поруч. І всередині відчуття досади. Як? Я? Я ж сильний, швидкий, здоровий, як же я так попав?

("Бугор" на тому самому місці, куди влучив ворожий танк. Фото зроблене за кілька місців до поранення")

Аж ось уповільнена зйомка завершується і я відлітаю до стіни. Сповз по стінці і думаю: треба провести діагностику. Так, шолом на місці, очі бачать - добре, перевірив язиком зуби, шия на місці. Опускаю очі і бачу дві ноги навиворіт, бачу свої кістки і дивлюся - кишки трошки трохи лежать. Дірка у череві була 23 сантиметри. Навколо цегляний пил, бруд, пісок - така собі каша. Зрозумів, що у мене велика крововтрата і треба швидко викликати підмогу. А в цей час триває бій. У мене залишається пара хвилин, щоб викликати допомогу. Радійка у мене була прилатована під ліву руку. Аж тут - опа! - а в мене палець на руці відрубаний. У мене була класна кевларова перчатка і в ній окремо бовтався палець (за ці перчатки - окрема подяка моїй дружині). Тоді у мене ледь не сталося паніки. Як же я натисну тангенту і викликаю допомогу? Розмовляв сам із собою: дибіл, б..., кинь автомат, а тебе ж є друга рука! Кидаю зброю і викликаю по рації: "Редут, я Бугор, поранений, на другому поверсі". А він не чує: "Бугор, повтори!" Я повторяю, розуміючи, що це останнє, що я можу зробити. Аж ось прилітає "Редут", хапає мене за шквари (нагадаю, що у мене рука пробита, відрубаний палець, дві ноги навиворіт, дірка у боці і пів дупи відірвано) і тягне мене по цеглі, а я в цей момент притримую свої кишки.
Притягли мене у підвал, поклали, прийшов фельдшер, у якого ще не було достатнього досвіду і я бачу, як у нього трясуться руки (на той момент воїнів 3-го полку щойно змінили десантники - ред.). Добре, що я не втрачав свідомості, розумію, що він розгублений і починаю приводити його до тями: "Зберися поки у мене шоковий стан! Бігом давай мені знеболювальне, крапельницю!". Дивлюся - він збадьорився, давай мене перемотувати. З мене зрізали форму, був повністю голий у бинтах, немов мумія.
Бій тривав, а евакуація поранених була можливою лише на "мотолизі" (тягач МТЛБ - ред.). Тож, викликали "мотолигу", виносять мене з підвалу, по "мотолизі" починають херячити, вона від"їжджає, а мене заносять назад у підвал. І так два рази. На третій я вже кажу: "Хлопці, лишіть мене зверху, "мотолига" під"їде, і я вас покличу". Вона приїхала знову, менне завантажили, їду. Аж чую "цок-цок" - кулі б"ють по броні.
Між Пісками і Аеропортом було місце, яке називали піт-стопом. Коли виїжджали чи заїжджали до аеропорту, то там зупинялися, щоб перезарядити магазин, перевірити, чи все нормально. Туди під"їжджає МТЛБ, мене вивантажують на дорогу і накривають ковдрочкою. "Мотолига" розвертається і їде назад у Аеропорт. А я лежу на дорозі й тримаю крапельницю простріленою рукою. Поруч стоїть джип із правосеками. Підходять і питають: "Поранений? Ну так". Глянули на мене, "давайте у лікарню його, в Селідово". Приїхали до лікарні, вийшов хірург, каже: "На операційний стіл його". Поки мене туди везла медсестричка, я їй казав: "Подзвони моїй дружині" (дружина досі вдячна за той дзвінок). У той момент Селідово було "сірою зоною". Першу операцію зробили там. А потім сепари стали мене шукати, хтось здав, що в селідівській хірургії лежить офіцер українського спецназу. Тоді, мене терміново евакуювали до Дніпра військові медики.
До речі, був момент, коли ми партизанили у самому Донецьку. І там я купив собі мультитул. Я завжди носив його з правого боку, а в день поранення надів з лівого. Тоді один з осколків якраз і потрапив у цей мультитул. А ось він ("Бугор" дістає з пробитого чохла мультитул, на якому добре видно дірку від осколка - ред.). А кажуть, що чудес не буває. Можливо, цей осколок був би для мене доленосним".

Джерело: Сили спеціальних операцій ЗСУ

Теги: ССО, Збройні Сили України,Сили спеціальних операцій,Донецький аеропорт

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео