Оператори українських та литовських SOF провели унікальне тренування у засніжених Карпатах

Оператори українських та литовських SOF провели унікальне тренування у засніжених Карпатах
12143 ПЕРЕГЛЯДІВ

ЛЕГЕНДА НАВЧАНЬ, ПРОДИКТОВАНА ВІЙНОЮ

JCET - це Об’єднане комбіноване навчання з обміну досвідом. Його планували ретельно, прорахувавши кожен крок зведеної тактичної групи. Для воїнів ССО України та Литви - це перший досвід подібної взаємодії.

Сценарій навчань добре знайомий українцям за 2014-м роком: на території країни відбувається акт гібридної агресії, контрольована державою-агресором група бойовиків розхитує ситуацію у певних регіонах і намагається захопити території, заявляючи про їхню "незалежність". Держава має реагувати миттєво. Вирішено діяти "хірургічно", провівши спеціальну операцію з ліквідації ватажків бойовиків, які базуються у карпатських горах. В район завдання направляють тактичні групи Сил спеціальних операцій.

"ТУРИСТИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ"

Прибувши на місце, воїни сил спеціальних операцій використовують так звану "сіру тактику". На кілька тижнів один із готелів у карпатських горах перетворюється на прихований штаб об’єднаної тактичної групи. Щоденні вишколи проходять під прикриттям: "туристи" не привертають зайвої уваги, займаються з інструкторами, набувають майстерності з володіння гірськими лижами.

Оператори постійно вивчають загрози, з якими можуть стикнутися у горах. Інструктори проводять лекції, присвячені лавинній безпеці, засобам першої допомоги, пояснюють як вберегтися від гіпотермії та мінімізувати наслідки переохолодження, навчають користуватися гірським обладнанням та правильно планувати вміст свого рюкзаку.

На кожен навчальний вихід у гори учасники беруть із собою лавинні датчики. За їх допомогою шукатимуть тих, хто потрапив у замет під час лавини. Ці прилади здатні упіймати сигнал одне одного на глибині кількох метрів.

Допідготовка у горах триває не лише на "цивільних" трасах. Неодноразово оператори виходять на комплексні заняття за багато кілометрів від людних місць. Гори постійно зустрічають групу мінливою погодою: лише за кілька хвилин ясну сонячну погоду може змінити щільний туман.

Група відпрацьовує техніку скітуру - пересування на лижах по пересіченій місцевості, на непідготовлених схилах, з постійними підйомами і спусками. Під час таких маневрів дуже важливо правильно розподіляти власні сили. Крім того, під час безперервних навантажень розумієш, наскільки вдало підібрано спорядження та одяг для подорожі. Час від часу на шляху зустрічаються лавинонебезпечні ділянки.

Інструктори навчають вояків визначати ступені лавинної безпеки на гірських ділянках. І відповідно, правильно планувати свої подальші дії.

Також влаштовують заняття із пошуку постраждалих у снігових завалах. Принагідно усі проходять стрес-тест: операторів по черзі закопують у сніг, імітуючи наслідки сходження лавини. В руках воїна лишають лавинний щуп, яким він подає умовні сигнали на поверхню. Так лишають на певний час.

"Під час цього стрес-тесту операторів навчають не панікувати, перевіряють психологічну стійкість людини у випадку, коли її завалить снігом", - розповів один із інструкторів. Час від часу інструктори питають у "закопаних" чи все у них нормально і чи можуть вони дихати. Все що може зробити людина під снігом - двічі смикнути щупом у випадку відповіді "так". Або смикати часто - якщо щось пішло не так. Втім, до цього не дійшло ні в кого.

Спостерігачу зі сторони шар снігу, під яким «ховають» вояка, здається невеликим, та вибратися з нього самотужки виявилося нереальним. І тут важливо, наскільки швидко і злагоджено спрацює решта команди, яка має дістати товариша з-під завалу.

"Дуже важливо, що ми тренуємося на рівних - це робота за принципом "лікоть до ліктя". У таких умовах і постає справжнє SOF-братерство. Навчання JCET- це яскравий приклад того, що ми увійшли до закритого елітного клубу справжніх чоловіків", - розповів один із українських операторів - учасник навчань.

На таких навчальних виходах воїни ССО також відпрацьовують і елементи своєї основної задачі зі знищення ядра ворожого угруповання.

Під час цього етапу вояки провели заняття з евакуації умовного пораненого після надання першої допомоги. Для цього постраждалого закріплюють у ношах, до яких підлаштовують альпіністські мотузки. Оператори займають місця навколо ношів, утворюючи "павука" і перевозять пораненого у визначену безпечну точку.

ГОЛОВНА ЗАДАЧА: ІНІЦІАТИВА "ЗНИЗУ" ЗАДЛЯ ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ

У інтенсивних тренуваннях минуло майже два тижні. І група наблизилася до виконання своєї основної задачі. "Ми проводили розвідувальні дії. Далі у нас відбулася зустріч з агентом. На основі інформації, яку ми від нього отримали, ми планували нашу операцію, робили це за принципом наших натівських партнерів. Тобто, ініціатива проведення операції йшла знизу - від нашого підрозділу, а не навпаки - від вищого керівництва", - розповідає учасник навчань.

В кінці навчань готель-базу "туристи" покидали як і у звичайні дні, нічим не виказуючи своїх подальших планів. Утім, вже далеко у горах перевдягалися і діставали зброю, продовжуючи свій шлях до визначеної точки.

Діставшись бази незаконного збройного формування оператори розділилися на кілька груп. У кожної - своя роль. Снайпери зайняли позицію на висоті, з якої найкраще проглядається ділянка, де розташувався противник. Звідси український і литовський снайпери мали спрацювати синхронно, нейтралізувавши цілі на вулиці.

До наступного дня група буде проводити спеціальну розвідку, визначати ватажка і чекати команду на ліквідацію. Спостереження за противником ведеться без зупинок і вдень і вночі. Команда до початку операції надходить наступного ранку. Тактична група SOF діє миттєво.

За фінальною фазою спільних навчань спостерігав командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ Григорій Галаган.

"Вдале виконання задачі - це результат довгих і важких тренувань. Саме тому ми маємо постійно удосконалювати свої навички і вміння, працювати над собою кожного дня. І обмінюватися набутим досвідом зі своїми партнерами. Сьогодні ми побачили результат дійсно наполегливої праці, яку провели усі учасники навчань" - наголосив Командувач ССО України. - "Взаємодія у такому форматі є надзвичайно важливою для нас. Разом із нашими партнерами ми розуміємо природу ризиків, що постають перед нами як на регіональному так і на глобальному рівнях. Тож, спільно відпрацьовуємо сценарії протидії нашим явним і потенційним противникам".

Один із представників SOF Литви відзначив: "Нинішні навчання - це лише початок наших взаємовідносин. Крок за кроком ми будемо іти до спільної мети і підтримувати одне одного на нашому шляху".

Навчання JCET "ICEPEAK - 2021" стали новим рівнем у підготовці операторів українських ССО та їхніх литовських колег. Це - черговий етап у набутті сумісності підрозділів SOF кран-партнерів під час виконання спеціальних завдань.

Джерело: Сайт Сил спеціальних операцій ЗСУ

Теги: ССО, ЗСУ, Збройні Сили України,Сили спеціальних операцій

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео