Інформаційне агентство : Тютюновим лобістам вчергове не вдалося протягнути зниження акцизів

Інформаційне агентство : Тютюновим лобістам вчергове не вдалося протягнути зниження акцизів
438282 ПЕРЕГЛЯДІВ

Податковий комітет не піддався на чергові маніпуляції тютюнової індустрії та відхилив поправки у законопроєкті №5600, чим захистив своє ефективне рішення  про гармонізацію акцизної політики на ТВЕНи, сигарили та сигарети. Якби це рішення було ухвалено, то бюджет недоотримав додаткових 20 млрд гривень, а це вплинуло б на рівень фінансування витрат на охорону здоров’я або освіту.

 

Нагадаємо, згідно з розрахунками Київської школи економіки, податкові надходження до Держбюджету від продажу  ТВЕНів (тютюнових виробів для електричного нагрівання) за наступні 3 роки  (2021–2024 рр.) складуть 92 млрд грн згідно з чинним податковим законодавством. У разі ухвалення поправок, що подані до законопроєкту №5600 в інтересах тютюнової індустрії і винесені на розгляд минулого тижня, Держбюджет міг би втратити близько 20 млрд грн.

 

Після того, як набув чинності Закон № 466-IX (законопроєкт №1210), з січня 2021 р. запрацював специфічний акцизний податок на тютюнові вироби для електричного нагрівання зі ставкою 1456,33 грн за 1000 штук, що еквівалентно ставці за сигарети. Надалі ставка збільшуватиметься щороку, аналогічно до податкової ставки на сигарети, і до 2024 року загальний акциз становитиме 2516,54 грн за 1000 штук ТВЕН.

 

Своєю чергою, тютюнова індустрія запропонувала припинити зростання акцизного податку на ТВЕН чим створити податкову преференцію для окремого виду тютюнового виробу, який наразі в Україну імпортує 2 компанії. Відповідні поправки до законопроєкту № 5600 пропонують на наступні три роки встановити специфічний акциз на рівні 2021 року у розмірі 1456,33 за 1000 штук. Відповідно, не буде продовжувати зростати щороку і не досягне загального акцизу у 2516,54 грн за 1000 штук до 2024 року, а Держбюджет недоотримає близько 20 млрд гривень.

 

Якщо брати нецінову політику захисту населення від шкоди тютюну, уже цього тижня у порядок денний Верховної Ради України внесений на розгляд комплексний антитютюновий законопроєкт №4358, який парламентарі мають ухвалити у другому читанні. Його норми ґрунтуються на Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиві 2014/40/ЄС, які передбачають обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди.

 

Серед основних нововведень, які пропонує законопроєкт № 4358, можна виділити, зокрема, такі:

 

  • куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;
  • медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65%;
  • впроваджується заборона продажу сигарет та тютюну для самокруток з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;
  • забороняється продаж  тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.
Теги: 4358,антитютюновий закон,лобізм,тютюнова індустрія

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео