УКРАЇНА ІНФОРМ

ГОВОРИМО БЕЗ БАР’ЄРІВ: АЗІЙЦІ

ГОВОРИМО БЕЗ БАР’ЄРІВ: АЗІЙЦІ
99401 ПЕРЕГЛЯДІВ
У лексиконі багатьох людей іноді зустрічаються слова, що вживаються без глибокого аналізу, і за якими криється дискримінація. Так, вона може бути ненавмисною, однак не менш шкідливою для особи, якій дані слова адресовані.
 
 
Почнемо з прикметників «вузькоокі» та «косоокі». На перший погляд, це просто опис зовнішності. Але насправді — це знецінення цілої групи людей, акцент на рисах обличчя, які подаються не як нейтральна ознака, а як щось інше, дивне або смішне. Такі слова не просто некоректні — вони принижують, формують зневажливий образ і, по суті, є расистськими.
 
 
Водночас часто можна почути і слово «монголоїди». Колись воно вживалося в антропології для поділу людства на раси, однак це визначення вже давно вийшло з наукового обігу й вважається застарілим. Тож, якщо ми прагнемо говорити з повагою, слід відмовитися й від цього слова.
 
 
Що стосується слова «азіати», слід зауважити, що це русизм, який до всього ще й набув побутового негативного відтінку, адже часто вживається у зверхньому та навіть принизливому ключі.
 
 
Правильніше й шанобливіше казати «азійці» — або ж називати людину за її національністю: в’єтнамець, кореєць, казашка тощо.
 
Мова — це не просто інструмент спілкування. Це простір, у якому ми формуємо ставлення до світу і до людей, з якими живемо поруч. Вчимося разом з Довідником безбар’єрності: https://bf.in.ua/

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео