Прокуратурою Полтавської області припинено діяльність "конвертаційного центру" з оборотом понад 300 млн грн

Прокуратурою Полтавської області припинено діяльність "конвертаційного центру" з оборотом понад 300 млн грн
112239 ПЕРЕГЛЯДІВ

В рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків) Кримінального кодексу України встановлено, що мешканці м. Кременчука організували "конвертаційний центр".
Зловмисники протягом 2018-2019 років створили на території Кіровоградської області понад 50 підконтрольних підприємств, які  надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки. 

Незаконно проконвертовані готівкові кошти, за винятком 10-12%, які слугували "винагородою" учасникам "конвертаційного центру", передавалися посадовим особам підприємств реального сектору економіки – замовникам таких послуг.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн гривень.

Прокуратурою Полтавської області разом з працівниками податкової міліції Головного управління ДФС в області проведено 19 санкціонованих обшуків за адресами фактичного знаходження "тіньових" офісів, офісних приміщень підприємств-вигодонабувачів, адресами мешкання учасників "конвертаційного центру" та автомобільного транспорту, що використовувався у злочинній діяльності.

За результатами обшуків вилучено 13 печаток підприємств, близько 100 тис грн готівкових коштів, первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи, комп’ютерна техніка і носії інформації.

В рамках кримінального провадження накладено арешт на ліміти в системі електронного адміністрування ПДВ підприємств, задіяних в схемі ухилення від сплати податків на загальну суму 2,1 млн грн. Крім цього, накладено арешти на 25 розрахункових рахунків у 6 банківських установах.

Слідчі дії тривають, вживаються заходи щодо притягнення всіх учасників "конвертаційного центру" до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
 

Теги: Прокуратура Полтавської області