На підтримку об’єднаних громад Дніпропетровщини Уряд направив понад 170 млн грн – Валентин Резніченко

На підтримку об’єднаних громад Дніпропетровщини Уряд направив понад 170 млн грн – Валентин Резніченко
29160 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2019-му об’єднані громади Дніпропетровщини отримають на проекти розвитку 173,9 млн грн. Інфраструктурна субвенція – з Держбюджету, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

«З 2014 року в Україні триває реформа децентралізації. Тобто повноваження, фінанси та відповідальність переходить від державної влади владі місцевій. Цією можливістю вже скористалися більше 60 об’єднаних громад Дніпропетровщини. Села і селища змінюються на очах. Тут ремонтують дороги, реконструюють школи й дитсадки, оновлюють амбулаторії, прокладають освітлення. Це те, що стосується якості життя людей. Частину проектів розвитку ОТГ втілюють за рахунок держсубвенції», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Цьогоріч на підтримку об’єднаних громад Дніпропетровщини Уряд спрямував понад 170 млн грн.

Тепер ОТГ мають два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки. На реалізацію затверджених ініціатив – півроку.

Кошти – на підвищення якості надання адмінпослуг, ремонт вулиць, освітлення вулиць, впровадження енерготехнологій, закупівлю транспортних засобів та ін.

Також громади можуть спрямовувати субвенцію на капремонт комунальних об’єктів та доріг, які є складовими автошляхів державного значення.

У 2019-му Кабмін розподілив між ОТГ України 2,1 млрд грн субвенції. Фінансування – пропорційно до площі території та кількості сільського населення.

Торік Дніпропетровська область отримала з Держбюджету 157 млн грн інфраструктурної субвенції. У 2017-му держава підтримала ОТГ регіону на 135 млн грн.

Мої відео