Мешканці Житомирського району можуть отримати вторинну медичну допомогу за місцем проживання

Мешканці Житомирського району можуть отримати вторинну медичну допомогу за місцем проживання
110166 ПЕРЕГЛЯДІВ

Медичну допомогу населенню Житомирського району на первинному рівні надає комунальна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради, а на вторинному рівні надання медичної допомоги - КУ «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, яка забезпечує надання амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги населенню району.

На виконання розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації, з метою покращення якості та доступності надання медичної допомоги КУ «ЦРЛ» та КУ «ЦПМСД» було розроблено графік виїзду вузькопрофільних спеціалістів районної лікарні - хірурга, гінеколога, невролога, офтальмолога у села району для огляду та консультацій місцевого населення за місцем проживання.

Огляди населення проводяться на базі структурних підрозділів ЦПМСД - амбулаторій загальної практики сімейної медицини, ФАПів та фельдшерських пунктів. Виїзні прийоми бригадою фахівців проводилися з 26 вересня по 19 жовтня поточного року у 8 населених пунктах.

Лікарі загальної практики-сімейної медицини та фельдшери забезпечили явку на обстеження в першу чергу хворих з диспансерної групи. Важких хворих, що самостійно нездатні пересуватись було оглянуто на дому. Всі хворі отримали рекомендації фахівців. Особи, що потребували дообстеження та оздоровлення (зокрема хірургічного лікування) в стаціонарних умовах отримали направлення до районної лікарні. В середньому за один виїзд було оглянуто до 50 осіб та 2-5 на дому.

Співпраця КУ «ЦРЛ» та КУ «ЦПМСД» у вигляді спільних оглядів населення сімейним лікарем та вузькопрофільними спеціалістами виїзних бригад дозволяє покращити якість надання медичної допомоги та робить більш наближеною спеціалізовану медичну допомогу до населення району, забезпечує оздоровлення диспансерної групи, дозволяє раціонально використати потужності стаціонару районної лікарні.

Важливим напрямком роботи є й організація виїзного обстеження населення району пересувним флюорографом. Важливість цієї роботи пояснюється тим, що за останні роки захворюваність всіма формами туберкульозу в Україні збільшилася у рази. Щороку туберкульоз забирає набагато більше життів, аніж всі інші інфекційні та паразитарні хвороби разом взяті.

Тому ситуація з розповсюдженістю туберкульозу та виявленню нових випадків захворювання жителів Житомирського району не може не викликати занепокоєності - відмічається зростання кількості випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу, виявлення деструктивних форм туберкульозу (з розпадом та бактеріовиділенням) та мультирезистентного туберкульозу при відносно стабільній загальній кількості нових випадків захворювання на туберкульоз.

Давно відомо, що одним з дієвих методів ранньої діагностики туберкульозу легень є проведення флюорографічного обстеження населення. За 9 місяців 2017 року на стаціонарному флюорографі в районній лікарні проведено близько 18тисяч профілактичних флюорографічних обстежень.

При цьому велику частку осіб з групи ризику захворювання на туберкульоз складають непрацюючі люди пенсійного віку, що два та більше років не проходили флюорографічне обстеження, особи з низькими статками та такі, що ведуть асоціальний спосіб життя. Для цієї групи осіб найбільш дієвим заходом з раннього виявлення захворювання на туберкульоз легень є проведення флюорографічного обстеження з використанням пересувного флюорографа, тобто виїзди по населених пунктах району машини з флюорографічною установкою. Востаннє на території Житомирського району пересувний флюорограф працював в 2013 році.

Саме тому новопризначеним головним лікарем КУ «ЦРЛ» Тарасом Собком для покращення обстеження населення на туберкульоз легень було запропоновано взяти в оренду пересувний флюорограф з Пулинського району - місця попередньої роботи Тараса Дмитровича. Це починання знайшло активну підтримку голови районної державної адміністрації Сергія Микитюка та голови районної ради Сергія Крутія.

КУ «ЦРЛ» спільно з КУ «ЦПМСД» було розроблено графік руху пересувного флюорографа з максимальним охоплення населених пунктів нашого району. Роботу флюорографа було розпочато з 18 жовтня в с. Піщанка. Наразі обстежені села Піщанка, Оліївка, Світин, Гадзинка, Кам'янка, Довжик, попереду обстеження ще у близько 24 населених пунктах району.

Медичні працівники населених пунктів, куди приїздить пересувний флюорограф забезпечують явку населення в першу чергу з груп ризику (особи що два та більше років не проходили флюорографічне обстеження, асоціальні особи, особи з хронічними захворюваннями та інші). Місцеві органи влади активно долучаються допроведення обстеження - інформують населення, допомагають з підключенням флюорографа до електромережі, забезпечують доставку мешканців, які не можуть самостійно прийти на обстеження.

Особам, у яких за результатам обстеження будуть виявлені зміни буде запропоновано пройти дообстеження та консультування у фтизіатра районної лікарні, а у разі виявлення туберкульозу - лікування у фтизіатра протитуберкульозного диспансеру.

Така форма медичної роботи з населенням дуже важлива, а суттєво покращити ситуацію з охопленням населення району флюорографічним обстеженням та раннім виявленням туберкульозу легень могло б бути придбання у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ Житомирського району сучасного цифрового пересувного флюорографа, що надасть змогу на постійній основі забезпечити наближення цього діагностичного обстеження до населення району та стати надійною складовою протидії страшній епідемії туберкульозу.

Можливість придбання такої техніки сьогодні розглядається керівництвом райдержадміністрації та районної ради.

Теги: житомирський район, медицина, меддопомога

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео