Арешт ФСБ консула України в Санкт-Петербурзі

Арешт ФСБ консула України в Санкт-Петербурзі
278438 ПЕРЕГЛЯДІВ


Росія наказала українському дипломату, якого вона звинуватила в отриманні "секретної інформації", покинути країну, що змусило Україну вислати російського дипломата у відповідь.

Рано в суботу Федеральна служба безпеки (ФСБ), головне російське агентство безпеки, заявила, що взяла в п'ятницю під варту консула України Олександра Сосонюка.

ФСБ стверджувала, що Сосонюк був затриманий "на руки" на зустрічі з росіянином, на якій він отримав "інформацію секретного характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів та ФСБ".

У заяві додається: "Ця діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і є явно ворожою щодо Російської Федерації".
Пізніше російське міністерство закордонних справ повідомило повіреного у справах Василя Покотило, що Сосонюк повинен покинути країну до четверга. Жодна інформація про вміст секретного матеріалу не оприлюднюється.
З тих пір Міністерство закордонних справ України підтвердило, що у понеділок у відповідь на цей крок буде вислати невідомого "старшого" російського дипломата.

У відповідь на запит про коментар представник заявив: «На тлі ескалації Росією ситуації з безпекою та масової антиукраїнської пропаганди російська сторона продовжує провокації проти співробітників українських дипломатичних місій у Росії.


"Ми рішуче протестуємо проти незаконного затримання співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі 16 квітня та наказу йому залишити територію Російської Федерації до 21 квітня. Ми абсолютно відкидаємо звинувачення, висунуті консульству офіцер.

"У відповідь на цю провокацію старшому дипломату посольства Росії в Києві наказано покинути територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня".
Арешт відбувся на тлі загострення напруженості між двома країнами через величезне військове скупчення Росії вздовж кордону зі Східною Україною.

У четвер росіянин також оголосив про закриття з наступного тижня по жовтень 2021 року частини Чорного моря в напрямку Керченської протоки для цілей "військових навчань".

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео