Очолили псевдоміністерства у так званій «ДНР» - заочно судитимуть двох громадян РФ

Очолили псевдоміністерства у так званій «ДНР» - заочно судитимуть двох громадян РФ
346229 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно двох громадян РФ за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України).
Спеціальними досудовими розслідуваннями встановлено, що у липні 2022 року обвинувачені очолили псевдоміністерства квазіреспубліки «ДНР».
Перший став «міністром доходів і зборів». До його обов’язків входить стягнення податків з фізичних та юридичних осіб для подальшого їх скерування до так званих місцевих і республіканського бюджетів «ДНР».Також він видає фіктивні документи від імені «міністерства», які відповідно до чинного законодавства України є нікчемними.
Другий підозрюваний обійняв посаду «міністра охорони здоров’я ДНР» та створює видимість роботи щодо забезпечення функціонування медичних установ, які залишились на тимчасово окупованій території Донецької області й перейшли під контроль представників країни-агресора.
Обидва активно співпрацюють з підконтрольними РФ ЗМІ та використовують їх для висвітлення своєї протиправної діяльності й формування думки серед населення щодо легітимності квазіреспубліки.
Досудові розслідування здійснювались ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Мої відео