Розпоряджаються майном українців на користь загарбників: підозрюються двоє «чиновників» квазіреспубліки

Розпоряджаються майном українців на користь загарбників: підозрюються двоє «чиновників» квазіреспубліки
322926 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом громадянам заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, у липні 2022 року, перебуваючи в смт Нікольському Маріупольського району, місцевий житель за власною ініціативою вирушив на співбесіду до «адміністрації Володарського району днр». Після успішних перемовин його призначили «начальником відділу житлово-комунального господарства та архітектури».
 
         
 
«Посадовець» представляє інтереси фейкової установи в «судах» і псевдоправоохоронних органах. Він також бере участь у засіданнях профільних комісій й робочих груп, оцінює придатність житлових і комунальних споруд й розпоряджається муніципальним майном на користь окупантів.
 
Другий підозрюваний у вересні 2023 року за поданням очільника квазіреспубліки був обраний «головою муніципального утворення міського округу Макіївки днр». За прийнятим в «республіці» законодавством рф «чиновник»:
 
  • підписує нікчемні нормативно-правові акти, прийняті «міськрадою»;
  • затверджує бюджет та штатний розклад;
  • керує цивільною обороною;
  • приймає рішення щодо підготовки проєктів землекористування та забудови округу;
  • залучає громадян до виконання «соціально значущих робіт».
 
Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Максимально підозрюваним загрожує ув’язнення на 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років з конфіскацією майна.
 

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Мої відео