Відсутність житла, документів та роботи - такі проблеми найчастіше штовхають колишніх засуджених на вчинення повторних злочинів

Відсутність житла, документів  та роботи  - такі проблеми найчастіше штовхають колишніх засуджених на вчинення повторних злочинів
141832 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто» - стверджують у Центрі пробації.

Фахівці запевняють: попри те, що у суспільстві існує доволі розгалужена система організацій та установ, які сприяють соціальній адаптації колишніх в’язнів, зв’язки між ними не характеризуються сталістю, а наявні процедури – простотою, що у підсумку призводить до ситуацій, коли людина, зіштовхнувшись із низкою проблем (відсутність житла, роботи, довіри з боку близьких, звичайна побутова ксенофобія з боку незнайомих людей), втрачає надію і повертається знову в місця позбавлення волі, але вже на більш тривалий термін.

Саме тому, для надання своєчасної допомоги і підтримки засудженим, реалізуються заходи пенітенціарної пробації. Така допомога полягає у належному «поверненні» такої особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.

«Утворення пенітенціарної пробації це, насамперед, запровадження якісно нових підходів до виправлення не лише осіб, які засуджені до альтернативних видів покарання, а й засуджених, які утримуються у місцях позбавлення або обмеження волі, з метою подальшої їх адаптації у суспільство» - зазначають у Центрі пробації.

Охоплюючи ряд функцій, уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.

На сьогодні, відповідно до отриманих від установ виконання покарань запитів, найбільш актуальними є питання проживання (67%), працевлаштування (19%) та отримання соціальних послуг (13 %).

За сприяння уповноважених органів з питань пробації на сьогодні отримали позитивне вирішення:

75 % запитів щодо соціального захисту та надання соціальних послуг;

79 % запитів щодо визначення місця проживання;

90 % запитів щодо працевлаштування.

Крім того, за підсумками півріччя працевлаштовано близько 1900 засуджених, понад 1000 особам – оформлено паспорт громадянина України, ще 73 засуджених були направлені в заклади соціальної адаптації.

Наразі, для підвищення ефективності зазначеної діяльності, розробляються інструменти оцінки ризиків і потреб засуджених перед їх звільненням з установ виконання покарань, використання яких покликано створити підґрунтя для ефективної підготовки до звільнення, формування особистісних якостей для успішної подальшої соціальної адаптації, зміцнення та відновлення соціально корисних зв’язків.

Теги: пробація, рецидив, засуджений, пенітенціарна пробація,установа виконання покарань
Мої відео