2020 - рік змін і розвитку для прокуратури (ВІДЕО)

2020 - рік змін і розвитку для прокуратури (ВІДЕО)
175462 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Рік змін і розвитку – українська прокуратура у 2020-му пройшла масштабну трансформацію. Генеральна прокуратура України стала Офісом Генерального прокурора, регіональні прокуратури – обласними, на часі перетворення місцевих в окружні.

 Оновлення й очищення системи – не тільки задля підвищення ефективності роботи, це кроки назустріч суспільству. Кінцева мета перезавантаження – підвищення довіри до прокуратури і її авторитету.

   Вперше в історії України прокуратуру очолила жінка. 17 березня 2020 року Генеральним прокурором було призначено доктора юридичних наук Ірину Венедіктову. До цього вона очолювала Державне бюро розслідувань та була головою Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

 Професійне свято – час для підведення підсумків, оцінки зробленого та вдячності всім прокурорам, які попри непростий період перезавантаження, залишалися глибоко відданими обов’язку та ідеалам справедливості і невтомно стояли на сторожі закону та забезпечували гідний результат.

  З метою протидії злочинності, як ніколи, посилено координаційну роль прокуратури серед органів правопорядку. На аналогічні заходи спрямовано прокурорів на місцях.

  Загалом 2020 році за процесуального керівництва прокурорів органами правопорядку розслідувалося понад 2 мільйони кримінальних проваджень, з яких до суду скеровано більше 100 тисяч. У кримінальних провадженнях, які наразі перебувають на розгляді в судах, установлено збитків на суму 54 млрд гривень.

   Забезпечено ефективну реалізацію принципу невідворотності покарання. Загалом цьогоріч затримано більше 11,5 тисяч осіб, за активної участі прокурорів до реального позбавлення або обмеження волі вже засуджено більше 10 тисяч зловмисників.

   Боротьба з корупцією - надважлива місія для прокуратури. Цьогоріч викрито 3 565 корупційних правопорушень, що на чверть більше ніш торік. Збільшилася кількість скерованих до суду обвинувальних актів у таких провадженнях. На 20% більше притягнуто службових осіб і працівників правоохоронних органів та у понад 5 разів збільшилась кількість притягнутих до відповідальності депутатів усіх рівнів. На 15% зросла кількість засуджених за корупцію – 459 осіб проти 398 у 2019 році.

   Суттєво наростили результативність органи правопорядку в сфері боротьби з організованою злочинністю.

   Цьогоріч викрито втричі більше банд, ніж торік. Злочинних угруповань, виведених на чисту воду за цей період - 352.

   Зокрема, знешкоджено 30 організованих груп з корумпованими зв’язками, у тому числі 14 угруповань, які діяли в органах влади і управління, а також виявлено 26 злочинних угруповань, які вчиняли злочини у бюджетній сфері.

   Більше ніж удвічі зросла кількість викритих злочинів у бюджетній сфері, у вчиненні яких особам повідомлено про підозру - 2,3 тисячі проти 1,1 тисяч торік. Ми захищаємо бюджет і від інших злочинних схем, зокрема скоординована боротьба з ухиленням від сплати податків. Загалом до бюджету надійшло понад 52 мільярди гривень.

   Борються за державні мільйони, землю та майно прокурори і в судах. Наразі прокуратура відстоює інтереси держави на понад 90 мільярдів гривень. У 2020 році прокурори, реалізуючи представницькі функції, зуміли наростити обсяги відшкодованих коштів, навіть попри те, що кілька місяців судові розгляди були паралізовані через карантинні обмеження. Сума повернутого сягнула майже 30 мільярдів гривень.

   Прокуратура з упевненістю дивиться у майбутнє, адже створила свій дороговказ. Вперше в історії української прокуратури була проведена стратегічна сесія з розробки Стратегії розвитку органів прокуратури до 2023 року. Це живий документ, народжений самими прокурорами з використанням досвіду міжнародного експертного середовища. Ми разом виписали кожне слово в баченні, місії і цінностях нашої інституції, яке відкликатиметься в серцях і буде реалізоване в діях.

   Стратегію затверджено і невдовзі вона стане частиною масштабної Концепції розвитку органів правопорядку, орієнтованої на громадян, у центрі якої буде сильний і потужний прокурор.


ДЖЕРЕЛО

Теги: 2020 , прокуратура, Офіс Генерального прокурора,оновлення системи,результативність,знешкоджено,захист інтересів держави,викрито,стратегія,представницькі функції,процесуальне керівництво

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео