Генпрокурор про боротьбу з корупцією: щодня правоохоронці викривають в середньому 44 таких злочини (ІНФОГРАФІКА)

Генпрокурор про боротьбу з корупцією: щодня правоохоронці викривають в середньому 44 таких злочини (ІНФОГРАФІКА)
174480 ПЕРЕГЛЯДІВ

   9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією Ірина Венедіктова повідомила про результати такої боротьби за 8 місяців її перебування на посаді Генерального прокурора.

   «У сучасному світі корупція – це не одна людина, яка несе гроші з точки А в точку Б. Корупція – це поняття, яке досить складно пояснити кількома словами і дати чітке недвозначне лексичне значення. Не всі розуміють, що боротися з хабарництвом та розкраданням, як дрібним, так і масштабним, дуже важко: і ми вдосконалюємося, але і злочинці часто далеко не простаки. Неможливо розслідувати провадження і після цього передати його до суду, якщо не дотримані всі найдрібніші вимоги закону», - зауважила Генеральний прокурор.

   Ірина Венедіктова зазначила, що щодня правоохоронці викривають в середньому 44 корупційних правопорушення. У період з березня по жовтень 2020 року система органів правопорядку викрила 7748 таких злочинів. На 50% зросла кількість осіб, яким повідомлено про підозру в корупції. З березня по листопад - 2374 підозрюваних, тоді як у минулому році було всього 1606.

▪️Майже на 40% збільшилася кількість скерованих до суду кримінальних проваджень з обвинувальними актами – 1764 проти 1291 за аналогічний період минулого року.

▪️Також на понад 10% збільшилася кількість осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень – 2937 осіб. Зокрема, 923 працівники правоохоронних органів та 165 депутатів усіх рівнів.

▪️У такій боротьбі починати потрібно із самоочищення. За останніх 8 місяців до кримінальної відповідальності притягнуто 21 прокурора, більшість із них якраз за вчинення кримінальних корупційних правопорушень.

▪️ За цей період засуджено за корупцію – 408 осіб. Цей результат збільшився тільки на 10%, необхідно системно працювати, зокрема над законодавством, щоб судовий розгляд не затягувався.

▪️У понад 8 разів збільшилась сума встановлених збитків державі – майже 278 млн грн, тоді як торік лише 34 млн грн, та на 40% – сума відшкодованих.

▪️У 17 разів зросла сума пред’явлених позовів з метою забезпечення відшкодування збитків – з 14 млн грн до майже 237 млн грн та на 90% – арештованого майна, що складає майже 63 млн грн.

   «Не буду приховувати, що представникам всієї антикорупційної інфраструктури хотілося б похвалитися великою кількістю захоплених обладунків, але ми йдемо до цієї мети. Хочу подякувати перш за все тим, хто не в великих кабінетах ставить свої підписи на важливих документах, а наш локомотивний склад - і прокурорів усіх рівнів включаючи, звичайно ж, моїх колег із САП, і детективів НАБУ, і співробітників Національної поліції, офіцерів СБУ, слідчих ДБР, наших податківців», - зазначила Ірина Венедіктова.

ГРАФІКА:

ДЖЕРЕЛО

Теги: Генеральний прокурор,ОГП,Міжнародний день боротьби з корупцією,Ірина Венедіктова, корупція,протидія корупції

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео