Результати першого року реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на Чернігівщині

Результати першого року реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є  підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на Чернігівщині
45488 ПЕРЕГЛЯДІВ

В минулому році на Чернігівщині було запроваджено проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинення кримінального правопорушення». Проект був запроваджений з метою впровадження альтернативних шляхів притягнення неповнолітнього правопорушника до відповідальності, відновлення його соціальних зв’язків з суспільством та відшкодування завданої шкоди. Для ефективної реалізації проекту, до роботи з неповнолітнім підозрюваним залучаються представники різних організацій та установ, серед яких: працівники прокуратури, психологи, та адвокати-медіатори, які виконують роль посередника в процесі примирення сторін кримінального провадження.

Для обговорення практичних аспектів реалізації проекту, визначення подальших напрямів роботи, направлених на покращення механізму залучення неповнолітнього правопорушника до участі в програмі Регіональним центром з надання БВПД у Чернігівській області було ініційовано проведення оналайн-наради. В нараді взяли участь директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська, адвокат- медіатор Оксана Мірошниченко, директор Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, працівники органів прокуратури Чернігівської області.

На сьогоднішній день у Чернігівській області вже відбулись три успішні практики залучення неповнолітнього до участі у Програмі, під час яких відбувся процес примирення сторін, а підозрюваний переосмислив скоєне та отримав шанс на виправлення.

Однією з серйозних проблем, яка перешкоджає більш широкому залучення неповнолітніх до участі у проекті - відсутність згоди на участь у проекті потерпілою стороною. Це відбувається з різних причин – відсутність розуміння в чому полягає суть Програми, в бажанні, щоб підозрюваний поніс більш серйозне покарання, особисті причини. Задля вирішення цієї та інших проблем необхідно проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення, - зазначила прокурор відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Чернігівської обласної прокуратури Ольга Коломієць.

Про важливість залучення психолога для успішної ресоціалізації підозрюваного розповіла присутнім Олеся Пирковська. Вона зазначила, що успішна участь в програмі відновлення потребує залучення всіх органів та устав, що задіяні в реалізації програми та проходження всіх її етапів. Участь у програмі починається зі згоди сторін кримінального провадження на участь у Програмі. Потім починається робота неповнолітнього з психологом, за якою слідує процес медіації між потерпілим та підозрюваним. Наступним етапом є проходження неповнолітнім заходів програми ресоціалізації та моніторинг виконання угоди. Завершальним етапом програми є звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності.
Алла Кот зазначила, що для досягнення мети програми з неповнолітнім підозрюваним необхідно провести курс психологічної корекція та формування позитивних навичок, які визначаються в кожному випадку індивідуально. Окрім цього, роботу варто проводити також з сімейним та соціальним оточенням підозрюваного.
Про виклики, з якими стикається адвокат-медіатор в процесі примирення сторін розповіла Оксана Мірошниченко. Вона заначила, що вступу посередника у справу повинне передувати належне інформування сторін про умови участі у Програмі та роль в ній посередника. Хто це, і з якою метою він долучається до Програми. Окрім цього, Оксана Мірошниченко звернула увагу на те, що прокурори зацікавлені у впровадженні відновних підходів у кримінальних провадженнях щодо кримінальних проступків та нетяжких злочинів, вчинених неповнолітніми. Виступають ініціаторами реалізації даного проекту та успішно впроваджують його на території Чернігівської області та всієї України.

Теги: БПД,Відновне правосуддя,Чернігівська обласна прокуратура,Чернігівська область

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео