Троє португальських прикордонних поліцейських засуджені за побиття українського мігранта до смерті

Троє португальських прикордонних поліцейських засуджені за побиття українського мігранта до смерті
245900 ПЕРЕГЛЯДІВ


Троє португальських прикордонних поліцейських засуджені до тюремного ув'язнення за побиття українського мігранта до смерті.

Лісабонський суд встановив, що інспектори вдарили ногою і збили наручників Ігоря Гоменюка, зламавши йому ребра та задушивши. Це сталося 12 березня 2020 року в тимчасовому приймальному центрі в аеропорту Лісабона.

Він прибув до Португалії літаком за два дні до цього з Туреччини без діючої візи у пошуках роботи.

Гоменюка негайно затримали імміграційні органи для депортації після відмови у посадці на рейс з країни.

У понеділок трьох співробітників міліції засудили до семи та дев'яти років ув'язнення за смерть 40-річного чоловіка.
Справа викликала занепокоєння щодо португальської служби у справах іноземців та прикордонних служб (СЕФ) та спонукала уряд країни домагатися реформування установи та відкликання своїх поліцейських повноважень.

Колишня глава СЕФ Крістіна Гатоес подала у відставку у грудні після місяців негативної реакції на цю справу.
"Смерть Ігоря Гоменюка стала прямим наслідком поведінки підсудних, котрі були зобов'язані діяти інакше", - заявив суддя Руї Коельо, оголошуючи вирок у Кримінальному суді Лісабона.

Троє офіцерів не були звинувачені у вбивстві за тяжких обставин, але натомість були засуджені за "злочини проти фізичної недоторканості, погіршені фактом смерті".

Судді встановили, що офіцери не мали наміру вбивати Гоменюка і не знали, що ті тілесні ушкодження, які вони йому завдали, можуть бути смертельними.

Вирок вітала сім’я Ігоря Гоменюка, за словами їх адвоката Хосе Гаспара Швальбаха.

Це судження є кроком вперед, - сказав Швальбах. - Справедливість виконана, це буде прикладом.

Адвокати трьох обвинувачених вказали, що вони будуть оскаржувати рішення.

Судді також повинні провести розслідування проти інших чиновників та співробітників служби безпеки, які не допомогли Гоменюку, коли його били в аеропорту Лісабона.

У грудні уряд Португалії оголосив, що компенсує родині Гоменюка 713 000 євро, як визначено Офісом омбудсмена країни.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео