Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів нараду щодо протидії незаконному переміщенню підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій (ФОТО)

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів нараду щодо протидії незаконному переміщенню підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій (ФОТО)
308981 ПЕРЕГЛЯДІВ

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час робочої поїздки на Донбас провів спільну нараду з керівниками правоохоронних органів Луганської та Донецької областей щодо боротьби з незаконним переміщенням підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій України.

Захід відбувся за дорученням Генерального прокурора Ірини Венедіктової. Напрямок протидії незаконному обігу підакцизної групи товарів визначено одним із пріоритетних в діяльності органів прокуратури. Комплекс дій для припинення контрабандних потоків із непідконтрольних територій в березні було обговорено на засіданні РНБО.

«Вирішення проблеми тіньового сектору економіки, зокрема незаконного обігу підакцизних товарів, потребує комплексного підходу. Існування ринку контрафактних підакцизних товарів не тільки наносить збитки бюджету, але й несе в собі небезпеку для здоров’я громадян. А незаконне переміщення підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій ще й сприяє фінансуванню діяльності окупаційної влади РФ та підконтрольних їй незаконних збройних формувань», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Заступник Генпрокурора наголосив, що слідчим органам необхідно активізувати роботу щодо викриття незаконних схем поставок палива, тютюнових та алкогольних виробів, а також контрафактних товарів на підконтрольну Україні територію Донецької та Луганської областей. Наразі на тимчасово окупованій території Донбасу функціонує три підприємства з виготовлення контрафактної тютюнової продукції. Переміщені з тимчасово окупованої території підроблені цигарки накопичуються на складах в населених пунктах поблизу лінії зіткнення, а в подальшому транспортуються до інших регіонів України, здебільшого з використанням послуг поштових логістичних компаній.

В ході проведення заходів з протидії протиправній діяльності, пов’язаній з незаконним переправленням контрафактних тютюнових виробів, протягом 2020-2021 років за матеріалами Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях розпочато 11 кримінальних проваджень, припинено 12 незаконних поставок товару з тимчасово окупованих територій.

За результатами спільної наради учасники визначили необхідні заходи для більш ефективного перекриття незаконних каналів постачання товарів з тимчасово окупованої території України, а також виявлення пунктів продажу та розміщення контрафактної продукції.

Мої відео