Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів наради щодо стану розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провів наради щодо стану розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту
272472 ПЕРЕГЛЯДІВ

За дорученням Генерального прокурора Ірини Венедіктової у Луганській та Донецькій обласних прокуратурах під головуванням заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова проведено оперативні наради, на яких обговорено результати вивчення стану організації нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.


Під час заходів було детально обговорено стан розслідування кримінальних проваджень цієї категорії. Зокрема, управліннями, що координують розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактами вчинення понад 12 тис таких кримінальних правопорушень.

Окрім того, прокурорами забезпечено збір та систематизацію інформації за фактами серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного та кримінального права, а також грубих порушень прав людини представниками незаконних збройних формувань РФ на тимчасово окупованій території Донеччини. Всього обліковано близько 360 кримінальних проваджень за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Зокрема, мова йде про вбивства мирних мешканців, викрадення та примусове утримання людей в неволі, катування, нелюдське поводження, невибіркові артилерійські обстріли об’єктів цивільної інфраструктури, примусову паспортизацію населення, «націоналізацію» підприємств, а також порушення екологічної рівноваги на тимчасово окупованій території та порушення законів та звичаїв війни в умовах поширення COVID-19.

«Якщо до 2019 року в більшості випадків правоохоронні органи кваліфікували такі дії за загальнокримінальними статтями, то після створення Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора ситуація кардинально змінилась. Кожен факт документується, ретельно розслідується і йому надається відповідна правова оцінка. Завдяки такій ефективній взаємодії наприкінці 2020 року Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду визнав, що на території тимчасово окупованих Криму та Донбасу дійсно вчиняються воєнні злочини. І тепер ми очікуємо на рішення щодо відкриття повноцінного розслідування», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Тільки завдяки координації Донецької обласної прокуратури у 2020-2021 роках повідомлено про підозру 25 особам за фактами порушення законів та звичаїв війни. Зокрема, мова йде про учасників НЗФ РФ, які катували та утримували цивільних полонених та військовослужбовців у підпільній в’язниці «Ізоляції». А загалом на окупованій частині Донбасу, відповідно до матеріалів кримінальних проваджень, встановлено близько 160 місць несвободи, ідентифіковано понад 3 тис постраждалих в результаті дій окупаційної влади РФ.

Окрім того, лише з початку 2021 року Донецька та Луганська обласні прокуратури у співпраці з громадськими організаціями підготували та направили до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду 2 інформаційні повідомлення щодо обстрілів цивільної інфраструктури, що забезпечує життєдіяльність міст.

Також Гюндуз Мамедов зазначив, що активізації процесу притягнення до відповідальності винних осіб за ці злочини сприятиме набуття чинності змін до законодавства щодо поновлення процедури заочного досудового розслідування та судового провадження.

За результатами нарад розроблено низку заходів, спрямованих на забезпечення посилення ефективності роботи правоохоронних органів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення цілісного підходу до розслідування злочинів цієї категорії та досягнення дієвих результатів як на національному рівні, так і в міжнародних інстанціях.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео