П’ятий рік роботи на КПВВ: бути там, де потрібні

П’ятий рік роботи на КПВВ: бути там, де потрібні
5151 ПЕРЕГЛЯДІВ

З відкриттям КПВВ фахівці системи почали працювати над розширенням доступу до безоплатної правової допомоги. Це був складний шлях, адже ситуація на КПВВ була небезпечна та нестабільна. Однак, прагнення допомогти було сильнішим і вже в січні 2017 року був відкритий перший пункт доступу до безоплатної правової допомоги (далі БПД) на КПВВ «Майорськ», згодом відкрили консультаційний пункт доступу до БПД на КПВВ «Новотроїцьке» та «Мар’їнка». Це стало можливим завдяки допомоги міжнародних партнерів: Норвезької ради у справах біженців, Програми розвитку ООН та Данської ради у справах біженців

Цього ж року всі внутрішньо переміщенні особи, а також особи, які подали заяву на отримання довідки ВПО, отримали право на БВПД. Ці громадяни отримали можливість скористатися послугами юристів або адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зокрема, для захисту та представництва інтересів у судах, складення документів процесуального характеру. Таким чином, з 2017 року внутрішньо переміщені особи мають змогу отримувати не тільки необхідну інформацію та консультації на КПВВ, а й за необхідності можуть заповнити необхідні документи, щоб юристи системи БПД, або адвокат зміг захистити інтереси особи в судах, державних органах тощо.

Першим клієнтом першого консультаційного пункту на КПВВ «Майорськ» став Андрій Матюха, житель Горлівки. За словами чоловіка, не кожен має юридичну освіту для того, щоб розібратися у всіх питаннях, або до кого звернутися при необхідності, що ускладнює життя звичайних громадян.

«Двох бланків ніде не дадуть, тож права на помилку немає. Іноді заяви можна складати вічно. А тут, бачите, мені допомогли все заповнити і я із радістю повертаюся додому, і голова не болить», – зазначив Андрій Матюха.

Так, за час роботи консультаційних пунктів, фахівці системи БПД здійснили 1679 виїздів на КПВВ. Під час виїздів було надано більше ніж 8000 правових консультацій та роз’яснень та проінформовано понад 28 000 тисяч осіб.

«За час роботи на КПВВ люди почали нам довіряти і дуже скоро запрацювало «сарафанне радіо», тому допомога внутрішньо переміщеним особам в карантин не припинилась. В часи, коли ми не виїжджали на КПВВ особисто, робота продовжувалась щодня, до нас звертались телефоном» – повідомила юристка відділу «Волноваське бюро правової допомоги» Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Людмила Мігрін.

В час карантину, у громадян, які перетинали КПВВ з’явились нові проблемні питання: як встановити додаток «Дій вдома», отримання дозволу на перетин КПВВ, правила перетину лінії розмежування в період дії карантинних обмежень тощо. Юристи охоче допомагали вирішити такі питання. Особливо гостро стояло питання в осіб похилого віку.

«Майже все своє життя я прожила у Донецьку, мала багато друзів та родичів, однак, на початку, збройного конфлікту була змушена переїхати на підконтрольну територію України. Через карантинні обмеження тривалий час родичів не відвідувала» – розповідала пані Людмила на КПВВ.

Ще одна історія відбулась нещодавно, жінка з маленькою донечкою намагалась перетнути КПВВ аби встигнути на похорон матері. Жінка була впевнена, що для перетину лінії розмежування мали всі необхідні документи та вирушили в дорогу. На паспортному контролі на них чекала неприємна новина перетнути лінію розмежування вони не зможуть, оскільки відсутній дозвіл на перетин». В розпачі жінка звернулась до юристки, Олени Борзило.

«На КПВВ є все необхідне обладнання та інтернет, ми допомогли заповнити заяву та отримати дозвіл і вже через деякий час жінка, разом з донькою, змогла сісти автобус» – розповідає юристка, Олена Борзило.

Таких історій багато. Однак, для юристів системи БПД важливо одне – бути там, де потрібні, аби допомогти тим, хто в цьому потребує.

*Данні Станом на 01.08.2021року.


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео