Санкції проти народного депутата Тараса Козака та його телеканалів

Санкції проти народного депутата Тараса Козака та його телеканалів
9671 ПЕРЕГЛЯДІВ

На початку лютого президент України Володимир Зеленський заявив про підозру у фінансуванні тероризму зі сторони народного депутата Тараса Козака та телеканалів Віктора Медведчука " 112 Україна", " Zik", "News One". Проти депутата та телеканалів були введені санкції на п'ять років.
Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що на черговому засіданні 17 з 19 членів Ради національної безпеки й оборони проголосували за рішення введення санкцій щодо осіб, які пов'язані з Російською Федерацією та перебувають в Україні.
Олексій Данілов зазначає, що запровадження обмежень щодо депутата від " Опозиційної платформи за життя " Тараса Козака та телеканалів, які входять до сфери впливу пропагандистської діяльності Віктора Медведчука, готувалися ще з літа минулого року. Рада Національної безпеки України кожного дня відстежувала роботу телеканалів в інформаційному просторі та спостерігала за антиукраїнською риторикою ЗМІ. Данілов додав, що це були елементи гібридної та інформаційної війни проти нашої держави, яку здійснювала Росія, використовуючи своїх однодумців. Протягом 8 місяців РНБО зібрала всі матеріали щодо діяльності осіб, які безпосередньо пов'язані з РФ. Для України ця ситуації могла стати небезпечною та перейти всі межі.
Тарас Козак — власник каналів, на які були введені санкції. Наразі народний депутат тимчасово не може користуватися майном, яке йому належить; обмежено транзит ресурсів, польотів чи перевезень Україною; заборонено виведення капіталів за межі території України; припинено дозвіл на ввезення з іноземної країни чи вивезення з України валютних цінностей; заборонено право на об'єкти інтелектуальної власності, заморожено активи депутата.
До того ж головною забороною передбаченою щодо телеканалів є припинення трансляції; надання телекомунікаційних послуг та розповсюдження телепрограм.
Додамо, що українські урядовці вважають, що введення в дію санкцій проти Тараса Козака та його телеканалів не є порушенням свободи слова.
Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас під час форуму " Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді" заявив, що вражений тим, хто володіє українськими ЗМІ. Він роздумує над роллю багатих власників телеканалів, які маніпулюють суспільством. Матті Маасікас вважає, що повинна здійснюватися підтримка Європейського Союзу українським медіа та вибудувана структурована допомога з дезінформацією. Головне завдання — отримання об'єктивної інформації громадянами України.
Водночас заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко на Всеукраїнському форумі зазначив, що боротьба з фейками з огляду на агресію РФ є важливим та ключовим питанням. МКІП працює над розбудовою Центру протидії дезінформації. Наразі ця ідея фіналізується. Заступник міністра повідомляє, що виявлення дезінформації та фейків є одним із топових питань. Центр протидії дезінформації повинен стати майданчиком для співпраці між усіма інформаційними суб'єктами.
Крім того, у Міністерстві культури та інформаційної політики у липні 2020 року розпочали створювати проєкт медіаграмотності. Завдання — навчити людей розпізнавати фейки, які пропагує Росія, та здійснювати перевірку інформації з різних джерел. Проєкт пропонують усім верствам населення. Програму медіаграмотності планують внести до гуманітарної бази.
Нагадаємо, 16-17 лютого Міністерство культури та інформаційної політики разом із Радою Європи проведе дискусію на тему дезінформації.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео