Державна допомога найманим працівникам та підприємцям під час локдауну: Закон України №1358-ІX

Державна допомога найманим працівникам та підприємцям під час локдауну: Закон України №1358-ІX
47012 ПЕРЕГЛЯДІВ

6 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон No1358-IX щодо допомоги застрахованим працівникам на період протиепідемічних обмежень, які створені з метою зниження рівня коронавірусної епідемії. 30 березня депутати Верховної Ради України прийняли законопроєкт No5300.
Закон набере чинності з дня його опублікування (8 квітня 2021 року) в "Голосі України ". Зокрема, діяти закон почне 9 квітня поточного року. Текст закону можна переглянути на офіційному сайті ВРУ України.
Закон має на меті забезпечити одноразовою допомогою у сумі 8000 тис. гривень застрахованих осіб, діяльність яких була (тимчасово) зупинена внаслідок стрімкого поширення коронавірусної епідемії на певних адміністративно-територіальних одиницях.
Так, згідно зі статтею 1 Закону України державна допомога надається фізичним особам, робота яких була призупинена з метою уникнення збільшення кількості хворих на коронавірус та внаслідок обмеження протиепідемічних заходів на території "червоної зони" України. Особи, які втратили дохід та опинилися в скрутному економічному становищі, отримуватимуть грошову допомогу з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
Державну допомогу, згідно зі статтею 2 цього Закону, отримуватимуть наймані працівники, підприємці, фізичні особи, які офіційно були зареєстровані та сплачували податки державі. Застраховані підприємці подають заявку на отримання одноразової допомоги, яка належить до видів, зазначених у Переліку видів економічної діяльності. До того ж отримати допомогу може працівник суб'єкта господарювання, вид економічної діяльності якого зазначений першим у відомостях ЄДР. Таку ж допомогу отримуватимуть ФОПи, основні види діяльності яких теж заявлені першими у відомостях ЄДР згідно з останнім днем місяця, який передує місяцю подання заяви на допомогу.
Одноразову допомогу не отримуватимуть наймані працівники, які згідно з датою звернення по допомогу, працюють у суб'єкта господарювання, який не зареєстрував ЄСВ за усі місяці четвертого кварталу 2020 року, першого, другого, третього кварталів 2021 року. Також не отримуватимуть допомогу наймані особи, які працюють сумісно з суб'єктом господарювання та ті, основні види діяльності, яких не були заявлені першими у відомостях ЄДР згідно з останнім днем місяця, який передує місяцю подання заяви на допомогу. Таку ж одноразову допомогу не має право отримувати наймана особа, заробітна плата якої становить 30 тис. гривень. До того ж при обчисленні середньої зарплатні враховуватимуть суму останніх трьох місяців з моменту подання заяви.
Отримати допомогу застрахована особа може внаслідок написання та подання заяви в електронному форматі з використанням ЄДР. Водночас застосувати при цьому можна мобільний додаток "Дія". Фізична особа має 30 днів на подання заяви з часу введення карантинних обмежень на території України, яка потрапила в "червону зону" В заяві наймана особа зазначає: ім'я, прізвище, по батькові, дату народження, номер карти платника податків та номер паспорта; місце проживання; номер банківської карти, на яку буде зараховано допомогу; підтвердження особи згідно з Законом України; надання дозволу на обробку персональних даних. До того ж особа несе відповідальність щодо достовірності інформації. Якщо ж фізична особа надає неправдиві дані та отримує кошти з Державного бюджету України чи місцевих бюджетів, вона повинна повернути їх назад.
В Міністерстві економіки заявляють, що наймані працівники, підприємці можуть почати подавати заяви з моменту введення в дію Закону та забезпечення Урядом України нормативних й правових актів. Олександр Сахненко — підприємець ресторанного бізнесу, вже збирає всі потрібні документи та готовий отримати одноразову допомогу з Державного бюджету України. Він працює наразі на винос, але це лише близько п'яти замовлень на день. Олександр стверджує, що, якщо карантин триватиме близько двох-трьох тижнів, то цієї суми буде вдосталь. Але ж, якщо термін локдауну збільшать, цих грошей буде замало.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео