Понад 10 тисяч українців вимагають від Зеленського розпустити забруднений корупцією суд Києва

Понад 10 тисяч українців вимагають від Зеленського розпустити забруднений корупцією суд Києва
21598 ПЕРЕГЛЯДІВ

Петиція, в якій закликається президента Володимира Зеленського допомогти розпустити горезвісний окружний адміністративний суд у Києві (OACK), вже набрала більше 10 тисяч підписів, кількість яких останніми днями стрімко зростає. Президент - єдина людина, яка змогла внести законопроект про розпуск суду, який втратив довіру через скандали з судовою корупцією та нескінченний потік дуже сумнівних рішень.

Петиція була ініційована журналістом Данилом Мокриком 30 липня цього року після публікації Національним антикорупційним бюро [НАБУ] ще більш компрометуючих бесід, проведених в кабінеті голови суду Павла Вовка. Підписанти просять Президента подати проект законопроекту про розпуск суду "з огляду на повну втрату повноважень Окружним адміністративним судом м. Києва, частково в результаті публікації НАБУ в липні 2019 року та липні 2020 року розмов у рамках стосовно суду, які вказують на глибоко вкорінену корупцію та винесення неправомірних рішень "

Запрошуючи людей підписати петицію, Мокрик написав, що кожен день, коли OACK продовжує своє існування, - це ще один день, коли знущаються над системою правосуддя в Україні. Петиція повинна змусити Президента остаточно зайняти позицію, яку він повинен був зайняти, коли перші стрічки були оприлюднені в липні 2019 року. Хоча відповідно до закону ініціювати розпуск цього суду може лише Президент, Зеленський намагався дистанціюватися від скандалу та стверджувати, що він не впливає на ситуацію.

Слід зазначити, що перші записані на плівку розмови ще в липні 2019 року були вже достатньо шокуючими, щоб викликати швидку реакцію. Ще до розмови про подальші розмови громадські активісти вимагали від Зеленського рухатися до розпуску суду. Наприклад, 18 червня 2020 року активісти Центру протидії корупції (AntAC) та Автомайдану провели імітаційний «шкільний урок» біля Кабінету Президента, щоб пояснити, що не так з OACK. Постановка `` уроку '', звичайно, була чітким нагадуванням про ключовий фактор перемоги Президента Зеленського у 2019 році, а саме серіал 2015 року "Слуга народу", де Зеленський зіграв вчителя історії, який виграв президентські вибори після знята на відео тирада проти корупції уряду стала вірусною. Віталій Шабунін, керівник AntAC, припустив, що люди, які привели Зеленського до влади, починають шкодувати про свій вибір. За їх словами, Зеленський повинен розпустити суд, який через свою корупцію ефективно керує країною.

Це виявилося моторошно близьким до звинувачень, оголошених НАБУ 17 липня 2020 року. Павло Вовк, його заступник Євген Аблов; Ігоря Погрібниченка, Ігоря Качура, Богдана Саніна, Олексія Огурцова та Володимира Келеберду, а також Зеновія Холоднюка, голову Державної судової адміністрації, звинуватили у причетності до злочинної організації, спрямованої на захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Вищої ради правосуддя, а також шляхом створення штучних перешкод їх роботі. НАБУ стверджує, що вони виносили неправомірні судові рішення, щоб задовольнити власні інтереси або інтереси політиків чи бізнес-структур, і що вони використовували можливість таких рішень як засіб політичного тиску. Одним із вигідних методів було (і, на жаль, є) використання судових позовів від фіктивних заявників, щоб заблокувати або зупинити провадження у справі або події, які не відповідали їх інтересам.

Як і роком раніше, НАБУ оприлюднило такі записи, нібито розмов за участю підозрюваних. Розмови, переважно російською мовою, використовують вибрану мову та демонструють приголомшливий рівень цинізму. Наприклад, в один момент Вовк запитує, чи не сумнівався хтось у їхній "політичній проституції", а в інших місцях він фактично хвалиться, що їхній суд вижив незайманим усіма реформами.

НАБУ стверджує, що судді використовували різні незаконні засоби, щоб гарантувати, що жоден "незручний" член не повинен бути призначений до ВРЮ. Вони звинувачують Вовка у здійсненні впливу і на інші суди, причому одна із стрічок має особливе значення від 29 травня 2019 року. На ньому голос, який видається Вовком, може вислуховувати вихваляння, що "нам належать два суди - Конституційний суд та Окружний адміністративний суд". Той, хто здається Вовком, натякає, що його вплив стояв за сумно відомим рішенням Конституційного суду від 28 лютого 2019 року, яке визнало статтю Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення, неконституційною.

Приблизно через три тижні після цих шокуючих розкриттів Сергій Горбатюк, колишній начальник відділу спеціальних розслідувань, що розслідує злочини проти активістів Майдану, написав: «Ви думаєте, що реакція всіх відповідальних глав держави та державних органів буде одностайною, швидкою і тупий; своєчасне слідство та судова експертиза та реакція Вища рада юстиції негайна та ініціативна. І, як результат, винні будуть покарані, в тому числі як урок для інших.

Але не. Президент України мовчить, як і більшість народних депутатів. Органи судового самоврядування мовчать і, що найголовніше, мовчать ті органи, які зобов'язані реагувати - Вища рада юстиції та Генеральний прокурор ».

Поки Зеленський промовчав, Вища рада правосуддя насправді була досить ініціативною - двічі блокуючи відсторонення від виконання своїх обов’язків «Вовк і Ко.» Це на відміну від Вищого антикорупційного суду, який 1 жовтня 2020 р. , звільнив Холоднюка з посади голови Державної судової адміністрації, і незважаючи на те, що всім людям, хоча особливо Вовку, висунуто найсуворіші звинувачення.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео