Криміналізація контрабанди

Криміналізація контрабанди
48284 ПЕРЕГЛЯДІВ

До Верховної Ради України Володимир Зеленський подав проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально процесуального кодексу, щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також неточне декларування товарів № 5420.

Проєкт внесений 23.04.2021, але про його зміст став відомий лише зараз.
У Кримінальному кодексі з’являться нові статті про контрабанду, і їх концепція також зміниться - тепер це не лише переміщення товарів через кордон.
Законопроєкт спрямований на виявлення та фіксацію незаконного перевезення товарів через кордон. У 2019 році на засіданні Уряду України, стали доленосними ознаками 6 мільярдів гривень не внесено.
Упродовж 2020 до року - 1334 протоколи про порушення митних правил на суму 1,96 млрд. гривень.
У 2019 році в судах 984 справ визначеної категорії на суму 348,22 млн. гривень, за результатами експертизи суді приймали рішення про накладення штрафу в 788 справах (80%) за сумою 40,46 млн. гривень (11,6%), які застрягли у конфіскації в 765 (77,7%) на суму 39,56 млн. гривень (11,4%).
На сьогодні за результатами експертизи суди винесли 126 рішень (12,8%) на суму 142,96 млн. гривень (41%).
Таким чином, проєктом будуть вносить зміни до статті 201 "Контрабанда" Кримінального кодексу.
Контрабанда викликає справді глобальне занепокоєння, оскільки є велика кількість країн, які постраждали від неї. Злочинці, що шукають прибуток, незаконно переправляють речі, товари, дерево, нафтопродукти, ліки, автомобілі, та інше через кордони та між континентами.

Оцінка реального розміру цього злочину є складною справою через її підпільний характер та складність встановлення випадків, коли нелегальні товари сприяють контрабандистам. Контрабандисти використовують велику кількість свої засобів, готових ризикувати у пошуках кращого життя, коли вони не можуть отримати доступ до легальних каналів.

Контрабанда  переміщається митним кордоном  та біля митного кордону України, або з приховуванням таких, то Зеленський пропонує зробити "уточнення". А саме, що цей злочин буде полягати не лише у переміщенні, а й у "діях, спрямованих на переміщення". Це автоматично розширює коло осіб, які нестимуть відповідальність у разі прийняття президентського закону.
Подібні зміни вносяться до нової  статті 201-1 Кримінального кодексу, щодо відповідальності за контрабанду деревини.
У кримінальному кодексі з’являться нові статті про досудове розслідування слідчими органами, що здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства.Оскільки злочин є підпільним, точні глобальні цифри важко отримати.

Теги: Криміналізація контрабанди

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео