Український президент Зеленський заявляє про відкритість для переговорів із Путіним у чотири сторони, щоб послабити напруженість з Росією

Український президент Зеленський заявляє про відкритість для переговорів із Путіним у чотири сторони, щоб послабити напруженість з Росією
48420 ПЕРЕГЛЯДІВ


Президент України Володимир Зеленський закликав провести зустріч на вищому рівні з російським колегою Володимиром Путіним, президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель за результатами переговорів у Парижі в п'ятницю.
"Я хочу зібрати нас чотирьох", щоб обговорити "проблему ситуації з безпекою на сході України та деокупації наших територій", - сказав Зеленський після зустрічі з Макроном у Парижі, в якій Меркель брала участь за допомогою відеозв'язку.
Завершили свою п'ятничну зустріч три лідери, закликаючи Росію вивести додаткові війська, накопичені на українському кордоні та в окупованому Криму.
Зеленський заявив журналістам, що також сподівається відновити припинення вогню на зруйнованій війною сході України на майбутній зустрічі чотирьох радників лідерів Росії, Франції та Німеччини 19 квітня.
Він припинив вогонь "спочатку був продуктивним, але потім, на жаль" закінчився, сказав Зеленський.
Масове нарощування російських військ вздовж кордону з Україною породило нову напругу на сході України, де урядові сили борються з проросійськими сепаратистами з 2014 року.
"Суверенітет України знаходиться під загрозою", - заявив офіс Макрона, беручи участь у переговорах у п'ятницю, додавши: "Вся наша робота спрямована на уникнення ескалації та розрядження напруженості".
Зустріч Зеленського з лідерами Франції та Німеччини, які є посередниками у конфлікті з 2015 року, настає в той час, коли Україна звинувачує Росію в погрозі знищити її.
Переговори мали на меті закласти основу для зустрічі у так званому форматі "Нормандії", в якій беруть участь лідери Франції, Німеччини, України та Росії, і не відбулися з грудня 2019 року.
Україна та Росія обмінялися звинуваченням у стрибку насильства у конфлікті на сході України, де українські війська боролись із підтриманими Росією силами в конфлікті, який, за словами Києва, вбив 14 000 людей з 2014 року.
Україна та її західні союзники звинуватили Росію в "провокаційному" нарощуванні військ поблизу східного кордону країни та анексованого Криму.
П’ятничні переговори проходили на тлі зростання напруженості між США та Росією, в четвер адміністрація Байдена оголосила про висилку 10 російських дипломатів та ввела санкції проти десятків людей та компаній, притягнувши Кремль до відповідальності за втручання у тогорічний президентські вибори та злом федеральної влади агентствами.
"Відверто погрожуючи Україні"
У четвер міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на прес-конференції з колегами з країн колишнього СРСР Естонії, Латвії та Литви заявив, що Росія "відкрито погрожує Україні війною та руйнуванням української державності", додавши: "Червона лінія Україна є державним кордоном. Якщо Росія перетне червону лінію, то їй доведеться постраждати ".
За останні тижні Москва зібрала десятки тисяч військ уздовж північного та східного кордонів України, а також на Кримському півострові, який Москва анексувала у 2014 році.
Міністерство оборони Росії заявляє, що війська просто реагують на "загрозливі" дії альянсу НАТО і беруть участь у військових навчаннях.
Україна, де прокремлівський президент був скинутий внаслідок народного повстання у 2014 році, чітко заявила про свої амбіції вступити до НАТО.
"Ми не можемо залишатися на невизначений час у приймальні ЄС та НАТО", - сказав Зеленський перед своїм візитом.
"Якщо ми належимо до однієї родини, ми повинні жити разом. Ми не можемо виходити разом назавжди, як вічні наречені, ми повинні узаконити наші відносини".
Міністр Європи Франції Клеман Бон наголосив, що підтримка України — це не те саме, що надання їй членства в ЄС, "що не є серйозною перспективою".
Візит у четвер вищих дипломатів країн Балтії до Києва є останнім свідченням підтримки з боку європейських країн та США, які попереджають про "наслідки", якщо Росія буде діяти "агресивно" щодо України.
Тест на Байдена
У середу Байден і Меркель закликали Росію зменшити розміщення кордону.
Днем раніше Байден запропонував саміт з Путіним — пропозиція, яку Росія все ще розглядає. Фінляндія заявила, що готова прийняти таку зустріч.
Деякі спостерігачі розцінили ескалацію як спробу Москви та Києва випробувати нового президента США, щоб побачити, наскільки Байден готовий піти, щоб захистити союзника Вашингтона та протистояти Росії.
Минулого місяця Байден, погодивс з описом Путіна як "вбивці".
Нарощування російських військ відбувається на тлі загострення бойових дій з початку року на сході України, за які Москва і Київ обмінялися виною.
З початку січня у відколотих регіонах Донецька та Луганська було вбито щонайменше 28 українських солдатів, у порівнянні з 50 у цілому 2020 році.
Сепаратисти заявили, що більш як 20 їх бійців було вбито вже у 2021 році.
Москва звинувачує Київ у плануванні наступу на сепаратистів й попередив, що він може втрутитися у випадку нападу на їхні опорні пункти, де багатьом жителям видали російські паспорти.
Останні бої зруйнували режим припинення вогню, який відбувся в липні минулого року, що принесло відносний спокій в регіон після багаторічних сутичок.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео