Заколоти на замовлення? Затримано планувальників перевороту

Заколоти на замовлення? Затримано планувальників перевороту
306126 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ситуацію в країні зараз складно назвати спокійною та зрозумілою. Купа проблем, що і до того існували, помножились на все нові й нові загрози. І в той час, як одні намагаються хоча б трохи заспокоїтися та не впадати в паніку, інші організовують протести.

На Банковій вже неодноразово влаштовувалися акції "за" чи "проти" когось або чогось. Люди приходили та стояли там, скандували різні гасла та поширювали це все в мережі Інтернет. І те, що інколи частково, або й повністю такі акції є договірними, проплаченими – це вже нікого не дивує. У соціальних мережах можна легко знайти оголошення з пропозиціями приїхати кудись "постояти" за якісь суми коштів. Можна заперечувати те, що це існує, але це є, і є вже досить давно. І від цього страждають люди.

І днями, як повідомляє Національна поліція України, було знайдено ціле угруповання осіб, що планували заколоти та протести в Україні. Кілька днів тому у Харкові вже затримували групу зловмисників, що готували напади в регіоні, тоді там виявили зброю, вибухівку та боєприпаси. А вже сьогодні було зроблено гучну заяву про групу, що планувала перевороти й по всій Україні.

Про затримання повідомили на офіційних ресурсах Нацполіції. У соціальних мережах та власне на сайті було викладено анонс, що повідомляв про пресбрифінг, адже насправді окрім повідомлення про затримання ніякої іншої інформації просто не було. На ньому, як було сказано, Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ, та Ігор Клименко, що є власне головою Національної поліції, повинні були роз'яснити деталі. І вони дійсно це зробили.

Так яка ж причина спроб організації за словами управління комунікації Нацполіції? Все просто – дестабілізація й так неспокійної ситуації в Україні. Планувалося зробити видимість кривавої та жорстокої поведінки поліції та зробити гучний резонанс. Це повинно було бути організовано кількома головними учасниками та великою кількістю "пішаків".

Наразі брифінг вже пройшов. І деталі розкрито. Так, як повідомляється, затримано було головного організатора та помічника. Це відбулося ще 30 січня. Їм збираються вручити підозри та взяти під варту. Цим особам інкримінують замах на масові заворушення. Але зі слів Монастирського, все не так просто.

Організатори хотіли залучити досить велику кількість людей – понад 5 тисяч. Приблизно третину цієї кількості, тобто 1,5 тисячі осіб – це "тітушки", молодики, що повинні були провокувати агресію та вчиняти бійки. Повинна була пролитися кров, при чому бутафорська. Як повідомляється міністром внутрішніх справ, вона була заготовлена, а вже наперед оговорені та "проплачені" медики просто підтвердили б поранення. Хотіли, щоб було показано неправдиві травми й таким чином було дискредитовано органи влади.

Повідомляється й про "масовку", ту більшість, що стояла б з прапорами та гаслами. Серед неї повинні були бути люди з димовими шашками та фаєрами, а також ті, хто палив би шини. Було створено цілий сценарій зі спікерами, кодовими словами, що розпочинали б різні "етапи". Так, повинні були "задувати" поліцію вогнегасниками замість газу (зі слів організаторів, це безпечніше та яскравіше), влаштовувати поодинокі бійки, створювати "вітер", як кажуть організатори. Наразі є зафільмовані докази планування, на підставі яких і затримано організаторів.

Були закуплені прапори, листівки та банери, словом все, щоб зробити візуал. Окрім цього знайшли й рації, піротехніку, несправжню кров та інші речі для акції. Понад мільйон гривень було витрачено на ці атрибути. Все це повинно було потрапити у новини, після чого були б й інші заколоти.

Як повідомляє Ігор Клименко, готувалися ці акції так, щоб зробити ефект неочікуваності. Поліція просто не встигла б підготувати ресурси для охорони.   І це зіграло б на руку "протестувальникам".

Зараз продовжують шукати тих, хто стояв вище. Попередньо це – один із методів гібридної війни проти України. Суспільний резонанс, що утворився б, ще більше розхитав би ситуацію всередині країни та спричинив дестабілізацію.

Затриманих допитуватимуть та розслідуватимуть далі цю ситуацію.

Мої відео