РРО/ПРРО: запитання-відповіді щодо застосування реєстраторів

РРО/ПРРО: запитання-відповіді щодо застосування реєстраторів
337503 ПЕРЕГЛЯДІВ

Традиційна рубрика з питаннями-відповідями щодо використання реєстраторів під час діяльності.

Запитання: «Підкажіть, можна в кабінеті дивитися суми ПРРО за кожен день, як по РРО?»

Відповідь: На сьогодні режим «Зведені звіти» меню «Дані РРО» приватної частини Електронного кабінету надає платникам можливість доступу до інформації щодо зведених звітів РРО/ПРРО. Пошук інформації здійснюється за фіскальним номером РРО/ПРРО із зазначенням періоду формування звіту (в межах одного місяця).

Запитання: «ФОП зареєструвала 20 ОПП, ПРРО від ДПС повідомлення про ключ. Все гарно прийнялось. Коли заходимо в ПРРО від ДПС – помилка – відсутні господарські одиниці і ПРРО не зареєстровано».

Відповідь: Кожного разу при виконанні входу касиром на програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі – ПРРО) відбувається перевірка всіх доступних господарський одиниць та ПРРО для такого касира за його ідентифікатором ключа суб’єкта, інформацію про який суб’єктом господарювання було подано до контролюючого органу в Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за ідентифікатором форми J/F1391802 (далі – Повідомлення J/F1391802) за формою № 5-ПРРО. При цьому необхідно вказувати ідентифікатор ключа суб’єкта з сертифікату, який використовується для підпису, а не шифрування.

Під час відкриття робочої зміни повідомлення «Відсутні господарські одиниці» може надходити у разі якщо:

- ідентифікатор ключа суб’єкта взято з сертифікату, який використовується для шифрування;

- в Повідомленні J/F1391802 вказано значення, що не відповідає ідентифікатору ключа суб’єкта з сертифікату;

- суб’єктом господарювання подано Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (яким блокується ПРРО до моменту подання Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО з позначкою «відновлення роботи»);

- суб’єкт господарювання подав Повідомлення J/F1391802 з типом підпису «припинення роботи» для такого касира.

У разі, якщо на зареєстрованому ПРРО під час відкриття робочої зміни надходить повідомлення «Відсутні господарські одиниці», то для роботи з ПРРО суб’єкту господарювання необхідно перевірити правильність подання даних про касира та ПРРО.

За інформацією ДПС України.

Мої відео