"#СтопНасильство: де шукати порятунку від домашнього тирана?", - розповів очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко

"#СтопНасильство: де шукати порятунку від домашнього тирана?", - розповів очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко
141199 ПЕРЕГЛЯДІВ

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. Тоді як за даними Головного управління Національної поліції в Полтавській області мобільна група «ПОЛІНА», яка працює на території міста Полтава лише за минулий місяць відреагували на 267 повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством.

Відповідно до законодавства домашнє насильство – це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають однією сім’єю.

Як же захиститися від домашнього тирана?

«Ні в якому разі не мовчати! Забудьте про всі сподівання, що агресор одумається і втихомириться. Навпаки, чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим дужче у нього розв’язуються руки», - наголосив очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко.

У разі необхідності головний юрист області радить звертатися до:

-     уповноважених підрозділів органів поліції за телефоном 102;

-     служби у справах дітей за телефоном (0532) 50-27-27 (вул. Соборності, 45, к.201, м Полтава);

-     Центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах, БО «Світло Надії» за телефоном +38 (066) 829-55-73 (вул. Монастирська, 32, м.Полтава);

-     Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та скористатися послугами адвоката за телефоном (0532) 56-26-66 (вул. Європейська, 37/40, м. Полтава);

-     національної «гарячої ліні» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за телефоном 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного);

-     національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного). 

Яка відповідальність може загрожувати кривднику?

Нагадаємо, що з січня 2019 року набули чинності зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, що стосуються відповідальності за домашнє насильство.

Залежно від характеру правопорушення, відповідно до КУпАП домашньому «тиранові» може загрожувати не тільки штраф (до 680 гривень), але й адміністративний арешт (до 15 діб). 

«За Кримінальним законом систематичне насильство в сім’ї (будь то фізичне, психологічне, економічне), залежно від тяжкості скоєного, карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. А за сексуальне насильство над неповнолітньою або малолітньою особою, вчинене близькими родичами або членами сім’ї, суд може призначити ув’язнення від 5 до 8 років», - розповів Олег Тимченко.

Мої відео