Які права мають пацієнти: нагадує керівник Херсонської юстиції

Які права мають пацієнти: нагадує керівник Херсонської юстиції
85993 ПЕРЕГЛЯДІВ

17 вересня Україна вперше відзначає День безпеки пацієнтів.

Права на якісну медичну допомогу і безпеку закріплено в Європейській хартії прав пацієнтів, Конституції України, Основах законодавства України про охорону здоров’я, Цивільному кодексі України, Кримінальному кодексі України, Законі “Про захист прав споживачів”.

Отже, які права мають пацієнти?

1.На медичні профілактичні заходи;

2.На доступність у галузі охорони здоров'я;

3.На згоду на медичне втручання та право на відмову від медичного втручання;

4.Право на свободу вибору в галузі охорони здоров'я, а саме:

  • право на вільний вибір лікаря;

  • право на вибір методів лікування відповідно до рекомендацій лікаря;

  • право на вибір закладу охорони здоров'я;

5.Право на заміну лікаря;

6.На лікування за кордоном у разі неможливості надання такої допомоги у закладах охорони здоров'я України;

7.На медичну таємницю;

8.Право на якісну медичну допомогу;

9.Право на безпечну медичну допомогу;

10.Право на інновації, а саме:

  • право на медико-біологічний експеримент;

  • право на репродуктивні технології;

  • право на донорство;

  • право на терапевтичне клонування;

  • право на корекцію (зміну) статі;

11.Право на попередження за можливістю страждань і болю;

12.Право на індивідуальний підхід до лікування;

13.Право на оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров'я;

14.Право на відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю;

15.На життя та на повагу до гідності при наданні медичної допомоги;

16.Право на захист від будь яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних зі станом здоров'я.

- Що робити, якщо ваші права порушують? У разі підозри про злочин ви зобов’язані звернутися до поліції. Якщо ви незадоволені наданням медичної допомоги, ви маєте право звернутися до суду. Також будь-який громадянин має право подати заяву про проведення клініко-експертної комісії, в якій в довільній формі мають бути викладені обставини лікування. Про дату проведення КЕК вас мають повідомити і запросити на розгляд.  – зазначає керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський. - Проте варто пам’ятати, що у пацієнтів є не лише права, а й певні обов’язки. Такі як піклуватися про своє здоров'я та дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян, проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення, надавати невідкладну допомогу іншим громадянам, які знаходяться в небезпечному для життя і здоров'я стані, виконувати медичні приписи та правила внутрішнього трудового розпорядку закладу охорони здоров'я. Також у невідкладних випадках, коли існує реальна загроза життю, отримувати медичну допомогу без своєї згоди чи згоди законного представника. Будьте здорові та знайте свої права!

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео