Що таке булінг та чому про нього треба знати всім дізналися учні Миколаївської школи №20

Що таке булінг та чому про нього треба знати всім дізналися учні Миколаївської школи №20
30348 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про поняття булінгу, його види та можливі наслідки говорили під час заняття, організованого працівниками Миколаївської юстиції спільно патрульною поліцією для учнів Миколаївської школи №20.
Фахівці звернули увагу на те, що булінг впливає на всіх, хто бере в ньому участь або спостерігає, та має деструктивні наслідки в майбутньому житті.
????Ті, хто піддаються булінгу:
• втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня;
• відчувають безпорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;
• втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;
• втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити зв’язок між потерпанням від булінгу та розладами харчуванням (анорексії та булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).
????Ті, хто булять:
• частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушуються закони;
• частіше беруть участь у бійках, причетні у вандалізмі, залучаються до ранніх статевих стосунків, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин.
????Ті, хто вимушені спостерігати:
• часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу чи ж залишитись осторонь;
• потерпають від депресивних станів чи перезбудження, намагаються менше відвідувати школу.

Пам’ятайте, якщо кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти. Якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу не мовчіть, скажіть про це дорослим, яким довіряєте, старшим товаришам, вчителям або шкільному психологу. Якщо ж вирішити проблему на рівні школи не вдається – повідомте поліцію.

Мої відео