Очільниця Харківської юстиції Тетяна Єгорова-Луценко: Про права захисників

Очільниця Харківської юстиції Тетяна Єгорова-Луценко: Про права захисників
233216 ПЕРЕГЛЯДІВ

14 жовтня ми вшановували  тих, хто захищає рідну землю. Хочу нагадати ветеранам та всім, хто береже наш мир та спокій, про їхні права.

Захисники мають право на знижку на оплату послуг ЖКГ, яка надається для оплати послуг користування житлом, комунальних послуг та вартості палива. Для осіб з інвалідністю внаслідок війни розмір знижки становить 100%, для учасників бойових дій та прирівняних до них – 75%, для учасників війни — 50 %.

Норми споживання, в межах яких надається знижка:

21 кв.м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщені.

31,5 кв.м. площі при наявності сім’ї.

63 кв.м. площі для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб.
Для отримання знижки необхідно підготувати наступні документи:

Заяву про оформлення пільги (зразок надається в управлінні соцзахисту за місцем проживання);

Ветеранське посвідчення (оригінал та копії);

Паспорт (оригінал та копії 1, 2 сторінки та сторінки де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації);

Ідентифікаційний номер (оригінал та копії);

Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей пільговика (оригінал та копії);

Квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, що є);

Довідку про ненадання пільги за місцем реєстрації — якщо знижка оформлюється за фактичним місцем проживання.

Важливо: необхідно підготувати 2 пакети документів!

 • Перший пакет документів подається до управління соціального захисту населення за місцем проживання;

 • Другий пакет документів подається до регіонального представника постачальника послуг;

Оплата комунальних послуг за пільговим тарифом здійснюється з моменту подання споживачем заяви.

Захисники мають право на безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Також безкоштовним проїздом міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрями можуть скористатися учасники бойових дій 1 раз на 2 роки або 1 раз на рік з 50% знижкою та особи з інвалідністю внаслідок війни: І і ІІ групи-1 раз на рік; ІІІ-ої групи -1 раз на 2 роки або 1 раз на рік із 50% знижкою.

Для отримання права на безкоштовний проїзд необхідні наступні документи:

– Посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни.

– Талони на проїзд (видаються разом з посвідченням)

– Паперові, електронні квитки (для проїзду міжміським та приміським транспортом).

– Для отримання квитка на пільгових умовах — пред’явіть в касі посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни.

Якщо вам відмовляють у пільговому проїзді:

– Уточніть назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія;

– Запишіть номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова. Інформація про перевізника, як правило, розміщена біля водія;

– Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість;

– Зателефонуйте перевізнику і поясніть ситуацію, яка виникла з водієм;

– Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішилась — напишіть заяву в трьох примірниках: перевізнику, органам Державної служби безпеки на транспорті та органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут.

 • До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелося його купити.

Захисники мають право на безоплатне отримання земельної ділянки. Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для: особистого селянського господарства — до 2 га; ведення садівництва — до 0,12 га; будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах — до 0,25 га та селищах — до 0,15 га, в містах до — 0,1 га; індивідуального дачного будівництва — до 0,1 га; будівництва гаражів — до 0,01 га. Слід пам’ятати те, що скористатися правом на відведення земельної ділянки можна тільки один раз за кожним видом діяльності.

Для отримання земельної ділянки необхідно:

1. Оберіть земельну ділянку

 • Обрати ділянку, з позначених білим кольором на Публічній кадастровій карті України;

 • Перевірити чи земельна ділянка вільна — зверніться до територіальних управлінь Держгеокадастру або до сільської, селищної, міської ради за місцем розташування ділянки;

2. Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки

 • Підготуйте клопотання довільної форми із зазначення цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користування інших осіб), копію посвідчення УБД/ копія довідки про участь в АТО/ витяг з наказу, копію паспорта, копію ідентифікаційного номера.

 • Зверніться із документами до уповноваженого органу: з земель комунальної власності — до сільських, селищних, міських рад; з земель державної власності — до районних держадміністрацій; сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування — до територіальних органів Держгеокадастру.

3. Розробіть та погодьте проект землеустрою

 • Оберіть землевпорядну організацію;

 • Укладіть з організацією договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

 • Погодьте проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки: місцевим управлінням Держгеокадастру; місцевим відділом архітектури та містобудування; іншими організаціями.

 • – Висновок про погодження додається до проекту землеустрою.

4. Оформити право на земельну ділянку

 • Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер;

 • Отримайте рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність;

 • Зареєструйте право власності на земельну ділянку у державного реєстратора прав або нотаріуса.

Захисники мають право на безоплатне медичне забезпечення.

Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

 • Допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах;

 • Обслуговування у військових госпіталях членів сім’ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ понад 20 років)

 • Обстеження та лікування у військово медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби);

 • Путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК;

 • Пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).

Захисники мають право на отримання правової допомоги коштом держави.

Учасникам бойових дій надається безоплатна правова допомога, в тому числі захист у кримінальних провадженнях, представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, складання документів процесуального характеру, юридичні консультації та роз’яснення з правових питань.

Для отримання безоплатної правової допомоги зверніться до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео