Очільниця Харківської юстиції Тетяна Єгорова-Луценко “Відповідальність за булінг, передбачена Законом”

Очільниця Харківської юстиції Тетяна Єгорова-Луценко “Відповідальність за булінг, передбачена Законом”
36090 ПЕРЕГЛЯДІВ

Почався новий навчальний рік, та на жаль, у деяких школярів замість щастя в очах — страх. Не всім перебування в стінах школи в радість. Причиною страху у дитини може бути насильство серед школярів різних вікових груп. Однак, особливу небезпеку становить систематичне насилля — цькування або булінг.

Переважна більшість з нас ніколи не чули такого слова, як булінг, однак, у дитинстві стикалися з цим. Адже саме у цей період життя буває багато різних конфліктних ситуацій, непорозумінь між однолітками, спроб при становленні особистості дитини домінувати над іншими.

Однак, цькування – це не просто становлення та еволюція особистості, це вкрай негативне соціальне протиправне явище, яке найчастіше проявляється там, де контроль та увага з боку дорослих менші або взагалі відсутні. Дитина може піддаватися знущанням у стінах школи, на шляху до дому та, навіть, вдома. Однак, потенційною ціллю для знущань може бути будь-яка дитина незалежно від рівня матеріального достатку батьків або успіхів у навчанні.
Так що ж таке булінг та хто несе відповідальність за нього?
Булінг (цькування) – дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

На викорінення даного негативного явища в нашому суспільстві та безпосередньо в учнівському середовищі був спрямований Закон № 2657 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу (цькуванню), який набрав чинності на початку цього року.
Одними із найважливіших норм, втілених у даному Законі, є норми щодо відповідальності за цькування. Так, відтепер за булінг карають штрафами у розмірі від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

За такі ж дії, вчинені групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, розмір штрафу становить від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідатимуть батьки або особи, які їх заміняють.
У разі, якщо керівництвом навчального закладу не буде повідомлено правоохоронців про випадки булінгу — за це також передбачений штраф у розмірі від 850 грн до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

На сайтах закладів освіти у відкритому доступі мають бути розміщені правила поведінки учня у школі, план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у школі.

Законом передбачено відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу та запроваджено контроль керівництва навчального закладу за виконанням заходів щодо протидії булінгу, розгляд заяв про випадки цькування від учнів та їх батьків. Тобто, у межах дії даного Закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та керівництво школи.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео