Фахівчиня системи БПД допомогла повернути 32,5 тисячі гривень пенсії внутрішньо переміщеній особі

Фахівчиня системи БПД допомогла повернути 32,5 тисячі гривень пенсії внутрішньо переміщеній особі
16935 ПЕРЕГЛЯДІВ

Юристка системи безоплатної правової допомоги Миколаївщини домоглася повернення пенсії в сумі 32,5 тисячі гривень, яку Пенсійний фонд України заборгував внутрішньо переміщеній особі. Про це повідомили в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

До Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, яка є внутрішньо переміщеною особою. Як розповіла заявниця, з січня 2017 року їй припинили виплату пенсії, мотивуючи тим, що в неї було відсутнє електронне пенсійне посвідчення. Крім цього, в управлінні Пенсійного фонду України повідомили, що до них надійшла інформація від Служби безпеки України про порушення заявницею законодавства України в частині виплат ВПО, які перебувають на обліку в Миколаївській області. Лише у листопаді 2018 року клієнтці була видана довідка про взяття на облік як ВПО і з січня 2019 року поновлено виплату пенсії. Проте, виплати заборгованості пенсії за 2017-2018 роки не відбулося, як пояснили в управлінні ПФУ, Кабінетом Міністрів України не встановлено відповідного порядку виплати коштів.

Вивчивши матеріали справи заступник начальника Миколаївського бюро правової допомоги Анастасія Заболотькова склала адміністративний позов до суду про визнання дій протиправними та зобов’язання управління ПФУ виплатити заявниці заборгованість пенcії за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року.

Зауважимо, що відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів ПФУ або за рішенням суду припиняється:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Водночас законодавством не передбачено такої підстави припинення або призупинення виплати пенсії, як відсутність електронного пенсійного посвідчення та проведення верифікації за списками СБУ з підстав перевірки місця фактичного проживання пенсіонера.

Проаналізувавши матеріали по справі, суд зобов’язав управління ПФУ виплатити заявниці заборгованість зі сплати призначеної за віком пенсії за період з 1січня 2017 року по 31 грудня 2018 року у сумі 32 455гривень.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео