Система БПД Миколаївщини: на захисті прав дітей

Система БПД Миколаївщини: на захисті прав дітей
27738 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні світова спільнота відзначає День захисту дітей. Цей день є не лише святом для малечі, але і чудовою нагодою звернути увагу суспільства на труднощі та проблеми, з якими вони стикаються. Звісно, дбати про добробут підростаючого покоління потрібно не лише у свято, відтак юристи системи БПД Миколаївщини в своїй щоденній праці докладають максимум зусиль, щоб права кожної дитини були захищені.

«Від уроків права та консультацій до представництва інтересів у суді, починаючи від дошкільнят і завершуючи батьками та педагогами – спектр заходів, що їх застосовують наші юристи в напрямі захисту прав дітей, досить широкий і не є виключним. Щоразу ми відшуковуємо нові форми роботи, знаходимо нових партнерів, щоб захистити право дітей на щасливе майбутнє», – відзначила директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

На рахунку юристів місцевих центрів та бюро правової допомоги не один десяток успішних справ, в яких вони відстояли права дітей в тій чи іншій сфері. Ось наприклад, у квітні цього року фахівці Березнегуватського бюро правової допомоги допомогли відстояти право дитини на гідний рівень матеріального забезпечення або іншими словами на аліменти. До бюро звернулася жінка, яка розповіла, що протягом певного часу спільно проживала з чоловіком, з яким у них народилася донька. Однак, після розриву утримувати дитину колишній співмешканець не бажає. Зі слів клієнтки стало відомо, що батько дитини працює, до того ж має у власності земельну ділянку, з якої регулярно отримує орендну плату, тому може брати участь в утриманні доньки. Зваживши всі обставини справи фахівець бюро склала заяву про стягнення аліментів, яку було направлено до суду. За результатом розгляду було видано судовий наказ, яким визначили обов’язок сплати аліментів батьком у розмірі однієї чверті від його заробітку.

Подібних прикладів в практиці команди системи БПД регіону не мало, адже нерідкість, що після розриву відносин один з батьків забуває, що колишніх дітей не буває і обов’язок утримувати дитину ніхто не скасовує. Але бувають і «нестандартні» справи, які здається, що й не можуть статися. Так, в Южноукраїнському БПД юристи допомогли захистити дітей від матері-кривдниці. По допомогу фахівців звернулася жінка, яка разом з онуками, що перебувають під її опікою протягом тривалого часу потерпала від насильства зі сторони своєї доньки. Як розповіла клієнтка, кожного дня кривдниця з ознаками наркотичного сп’яніння приходила додому та лаялась з клієнткою у присутності малолітніх дітей. Діти знаходилися під постійним психологічним тиском з боку кривдниці. Крім того, були випадки, коли кривдниця крала їжу та речі, що належали дітям. Діти були налякані та жили у постійному страху. Клієнтка неодноразово зверталася за захистом до правоохоронних органів після чого агресорку притягували до адміністративної відповідальності, втім на поведінку кривдниці це не вплинуло. Складність ситуації полягала ще й в тому, що кривдниця мала свою частку у приватизації квартири та проживала разом з клієнткою та дітьми, відносно яких була позбавлена батьківських прав, оскільки не мала іншого житла. Вивчивши матеріали справи, начальниця Бюро Інга Нестеренко склала заяву до суду про видачу обмежувального припису відносно кривдниці. За результатом розгляду справи суд заяву задовольнив та заборонив агресорці наближатись до матері та дітей менше ніж за 300 метрів.

Ще одним важливим напрямом, який реалізує команда системи БПД Миколаївщини у сфері захисту прав дітей є правопросвітництво. Адже правове виховання – це чи не найголовніша складова становлення особистості. Чим раніше ми розпочнемо правову освіту дітей, тим більше шансів, що з них виростуть правосвідомі громадяни, які не тільки знатимуть, як захистити свої права, але й не порушуватимуть прав інших. Саме тому окремої уваги заслуговують заняття з вихованцями дитячих садочків та молодшими школярами. Звісно, для малечі готуємо спеціальну програму, яка побудована в ігровій формі та спрямована на ознайомлення дітей з їхніми правами та обов’язками. В цікавій та доступній формі дітки дізнаються, що таке право, обов’язок, закон, взаємодопомога, совість, відповідальність, щирість та повага. Для більш дорослої аудиторії дітей інша програма – це можуть бути тренінги, квести чи вікторини. І теми вже більш серйозні, наприклад, з підлітками можна не лише поговорити на тему булінгу, обговоривши його види та ознаки, але й спільно виробити поради одноліткам та визначити алгоритм дій у таких випадках.

Варто відзначити, що карантин та викликані ним обмеження внесли корективи в усі сфери життя і правопросвітництво не є виключенням. Наразі ми не маємо можливості проводити заняття в реалі, втім ми маємо соціальні мережі та проводимо онлайн-заходи, записуємо відеоролики на різні тематики, в тому числі в напрямі захисту прав дітей. Тож, підписуйтесь на сторінки Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області у мережі Facebook та захищаймо права разом!

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео