Центральний парк Лазаря Глоби: як і чому занепала історична спадщина Дніпра

Центральний парк Лазаря Глоби: як і чому занепала історична спадщина Дніпра
7727 ПЕРЕГЛЯДІВ

Колись квітучий та охайний центральний парк був улюбленим місцем відпочинку дніпрян. Наразі ж він перетворився на руїни з розбитими дорогами, спорудами, старими аварійними атракціонами та озером, що просто загниває та травить відвідувачів своїм смородом.

Борис Дєдов, колишній директор, який 25 років присвятив роботі у парку, розповідає, при його керівництві не було проблем ані з підтриманням інфраструктури у належному стані, ані з очищенням водойми.

«Ми займалися цим кожен рік, регулярно у нас КП «Гідроспоруди» очищали колектор, без цього неможливо просто, це абсурд. Озеро миттєво зупиниться, почне цвісти та підтоплювати прилеглі території, адже ця водойма — це скид грунтових вод, які тут дуже високо» , — розповідає Борис.

За словами екс-директора парку, через те, що 12 років колектором ніхто не займався, на озері сталася справжня екологічна катастрофа з вимиранням риб та птахів.

Надія на чисту паркову водойму з`явилася у дніпрян, коли оголосили тендер на очищення мулу з озера. Однак торги скасували, не встигли вони навіть завершитись. Мовляв, грошей на це немає.

Проте, як виявилось, майже 14 мільйонів гривень у міському бюджеті таки знайшлося, тільки на інші роботи. У травні в один день провели аж 6 тендерів на поточний ремонт усіх входів до парку: зі сторони проспекту Яворницького, вулиць Старокозацької та Фабра, дитячого майданчика, балюстради навколо озера та майданчика біля пам’ятника Лазарю Глоби.

Усі 6 тендерів «дивним збігом» виграє одна фірма ТОВ «Укр Буд Технології». Що, за словами голови громадської організації «Громадський контроль» Дениса Селіна, викликає питання.

«Як так стається, що одна фірма може виграти в шести тендерах, це досить дивно, причому усі роботи різнопланові. А інші ж фірми взагалі не намагалися конкурувати і якось вигравати, вони були статистами», — зазначає Денис та пояснює, що така поведінка на торгах може свідчити, що учасники заздалегідь знали, хто має отримати підряд. А це паплюжить всю логіку системи прозорих закупівель.

Договори з «Укр Буд Технології» підписали ще у травні, однак і досі у парку ані натяку на проведення майбутнього ремонту. Персонал нічого про роботи не чув, а директорка парку Лариса Сагінор спілкуватися з журналістами телеканалу «D1» відмовляється і зачиняє перед їхніми обличчями свої двері. Тож коли підрядник-монополіст від робіт на папері перейде до справжніх, досі невідомо, але точно — не сьогодні.

Теги: парк Глоби,ремонт,на папері,тендер,очищення озера, Дніпро

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео