Археологи сподіваються, що знайшли могилу Олександра Поля

 Археологи сподіваються, що знайшли могилу Олександра Поля
82981 ПЕРЕГЛЯДІВ

Учасники археологічної експедиції, яку фінансує Дніпровська міська рада, заявили, що відшукали в Севастопольському парку поховання, яке підходить під описання могили Олександра Поля. Розташовується склеп поблизу церкви Святого Лазаря на місці, де колись був монумент.

Там поховані чоловік віком до 60-ти років (Олександр Поль помер від серцевого нападу у 58) та жінка, якій під 80 (дружина Ольга пішла з життя в 74 роки). Все сходиться, тепер чекають на висновки антрополога, бо робити ДНК, кажуть науковці, дорого і немає особливого сенсу. Донька та син Олександра Поля померли в дитинстві, а нащадки сестри живуть в Аргентині.

Склеп був пограбований ймовірно ще під час Другої світової війни, бо всередині знайшли німецьку дрібну монету. У скелета жінки відсутній череп, тому визначити стать можна лише по кістках тазу. А ось рештки чоловіка збереглися добре: знайшли навіть кістки пальців та ніг.

«Причому череп такий своєрідний. Зверніть увагу: потилична частина звужується до лицьової, як в Поля, пам'ятаєте, обличчя було вузьким», — каже старший науковий співробітник ДНУ ім. О.Гончара Володимир Шалобудов.

Науковець каже: жодних переломів та серйозних хвороб у цієї людини за життя не було. Олександр Поль теж не ламав ані руки, ані ноги й міг похвалитися гарним здоров'ям. Щодо зросту, його теж збираються вирахувати.

«За кістками рук, ніг та великого пальця ноги можна визначити зріст, існує спеціальна формула», — продовжує Володимир Шалобудов, який вже 45 років займається археологічними розкопками.

Проте стовідсотково говорити, що це Олександр Поль, не можна — чекають на висновки антропологині з Києва.

«Позиціонували, що сьогодні буде антропологиня, але трапилася технічна причина. Зараз її везуть, вона буде надвечір. Вона опрацює рештки і дасть свій попередній висновок», — підкреслює директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Якщо підтвердиться, що це дійсно поховання Олександра Поля, нарешті завершиться понад сторічний пошук могили видатного громадського діяча та підприємця Катеринославщини. Керівництво Дніпра збирається його урочисто перепоховати. А місце розкопок накрити скляним куполом та підсвітити. Це буде своєрідний катеринославський пантеон, бо наразі на цьому місці вже знайшли 10 поховань, у трьох з них поховані священики.

Теги: могила,склеп, Дніпро,Олександр Поль,поховання,археологи

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео