Експерти з’ясували, чому студентський гуртожиток у Дніпрі пішов під землю

Експерти з’ясували, чому студентський гуртожиток у Дніпрі пішов під землю
48227 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз надали висновок. Там стверджують: до аварії призвело будівництво метрополітену. Біля гуртожитку будують станцію «Музейна». Метробудівники викопали ями під будівлею і залишили їх. Кілька місяців туди стікалася дощова вода.

Аварія сталася в суботу 5 жовтня 2019 року. Вадим — член судентської ради НТУ «Дніпровська політехніка» розповів, що завдяки вихідному половини студентів не було в гуртожитку. Втім близько 200 чоловік мали негайно покинути будівлю, коли та почала сунутися. Студенти вибігли на вулицю не взявши ніяких особистих речей.

«Ніхто не був підготовлений. Був дощ. Студенти були налякані. Це діти 17 років. Потім з деякими студентами працював психолог. Тому що їм було дуже складно пережити переїзд і всі ці емоції», — розповідає Вадим Сорока.

Керівництво вишу оперативно розселило мешканців аварійного гуртожитку №2. Їх підселили до інших студентів або в приміщення без ремонту, згадує Вадим. Студентам довелося жити по четверо в одній кімнаті. Особисті речі їм вдалося забрати лише за 2 тижні.

Згодом частину аварійної будівлі укріпили металічною конструкцією і міська комісія визнала гуртожиток придатним для експлуатації. Однак керівники НТУ «Дніпровська політехніка» не стали повертати туди студентів. Як виявилося, недарма.

Наразі Дніпровська прокуратура має висновки київської експертизи. Прокурор Юрій Науменко розповів: вона остаточно визнала гуртожиток непридатним до експлуатації.

«Експертиза підтвердила безпосередню вину генерального підрядника будівництва метрополітену у просіданні фундаменту та деформації конструкції будинку №17 по проспекту Дмитра Яворницького», — зазначив прокурор.

Прокурори вже вручили підозру метробудівникам турецької компанії «Лімак». Керівника проекту звинувачують у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищенною небезпекою (частина 2 ст. 272 КК України). Це спричинило тяжкі наслідки.

«Тяжкі наслідки виражаються у завданні НТУ «Дніпровська політехніка» збитків на суму більше 16 млн гривень»,  — уточнює Юрій Науменко.

А от директору компанії «Лімак» закидають службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки та підробку службових документів (частина 2 ст. 367 КК України та частина 1 ст. 366 КК України). Обом фігурантам загрожує тюремний строк.

Також за словами прокурора: наразі вирішується питання про оголошення підозри ще й комунальному підприємству «Дніпровський метрополітен». А компанія «Лімак» має виконати низку робіт, аби повернути гуртожиток в робочий стан.

Теги: гуртожиток,Лімак,метрополітен,Дніпровська політехніка, Дніпро,прокуратура,експертиза

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео